Toto je asi najdôležitejšia rada, ktorou môžeš sebe, a iným ľahko zachrániť - život

Autor: Tibor Bindas | 19.2.2020 o 8:38 | (upravené 19.2.2020 o 10:08) Karma článku: 3,61 | Prečítané:  709x

Nepodceňujte túto radu. Mnoho ľudí túto cennú radu na Slovensku ešte stále nepozná, ale práve táto naozaj jednoduchá rada môže vám, či vašim najbližším zachrániť život.

Aj tieto voľby môžu byť pre niekoho stresom a infarktovým stavom, a preto vám poradím, ako si aj sám dokážete pomôcť.Priatelia najväčším zabijakom na Slovensku je infarkt.Infarkt má na Slovensku každý rok najviac svojich obetí.

Hnevá vás politika? Hnevajú vás politici? Hnevajú vás tí, čo Slovensko rozkrádajú? Aj mňa. Život na Slovensku pri dnešnej politike je naozaj stresový, a výsledkom ťažkého stresu môže byť mozgová porážka, alebo aj infarkt.

Drevenie vám jazyk, ťažšie sa vám rozpráva? Cítite, akoby vám ochrnula polovička vašej tváre, či vášho tela? Tak toto môžu byť prvé príznaky vašej mozgovej porážky, a tu volajte č. 155, teda prvú pomoc.

Pozor, ak sa vám stane, že začnete cítiť bolesť vo svojej hrudi, a tá bolesť smeruje aj do vašej ruky a čeľusti, je vám zle, tak spozornite tiež, môže ísť o infarkt.

Neviete, čo máte robiť? Zabudli ste, čo máte robiť? Učili vás, ako máte pomôcť pri infarkte iným, ale nenaučili vás, ako si môžete pomôcť pri infarkte aj vy sám? Tak si to v krátkosti zopakujme.

Čo máte robiť, ak sa pri začínajúcom infarkte ocitnete niekde sám? Hlavne nestrácajte čas, a začnite konať. Často máte len pár sekúnd, lebo potom už môžete stratiť vedomie. Čo máte preto vtedy urobiť? Čo vám môže naozaj zachrániť život?

Začnite opakovane, energicky, nasilu, a nahlas  kašľať. Pred každým svojim silným zakašľaním sa najprv poriadne a hlboko nadýchnite. Nádych a kašeľ opakujte ak sa to dá každé 2 sekundy, a to bez prestávky. Kašlite, až kým nepríde pomoc, alebo až kým vaše srdce nezačne opäť normálne biť.

Prečo je potrebný hlboký nádych a silný kašeľ? Lebo práve tieto pohyby nielen zvýšia cirkuláciu krvi pri srdci, ale aj silno zatlačia na vaše srdce, čím vaše srdce môžu týmto tlakom fyzicky rozhýbať, do jeho predchádzajúceho rytmu.

Táto rada je jednoduchá, ale naozaj môže mnohým z nás zachrániť život, lebo naozaj infarkt patrí na Slovensku medzi najväčšieho zabijaka, lebo až za infarktom je zákerná rakovina.

Preto zdieľajte túto radu, tento blog s čo najviac ľuďmi, lebo táto rada aj im môže zachrániť život. Nikdy si netreba myslieť, že táto rada sa vás netýka, lebo ste ešte predsa mladý. V dnešnej stresovej dobe, a pri zlom stravovaní   na infarkt umierajú aj mladí :(

Preto urobte dnes dobrý skutok a pošlite túto dobrú radu cez svoj facebook toľkým priateľom koľko len na Slovensku poznáte :).

 

Toto už nie je tak dôležitá rada, ako tá hore, a preto ju už nemusíte čítať. Som MVDr. Bindas, č.109 SaS. Ako nezávislý kandidujem za SaS, lebo SaS má aj podľa expertov nielen najlepší ekonomický, ale aj zdravotnícky program, a to zo všetkých politických strán.Pomôžte preto SaS, aby vám a Slovensku mohla od 1.3.2020 pomáhať. Prečo?

Nikto z nás predsa nechce byť chudobný a chorý :) Ďakujem.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak nie blackout, tak čo? Dodržiavať pravidlá a viac testovať, vravia experti

Opatrenia by mali platiť aspoň do Veľkej noci, zhodujú sa odborníci.

Stĺpček Jakuba Fila

Matovičovi jeho úlohu nik nezávidí, o to viac musí byť lídrom

Nemá priestor na frky pred kamerami.


Už ste čítali?