Tak týmto nechutným výstupom má prezident republiky opäť raz šokoval...

Autor: Tibor Bindas | 25.10.2018 o 16:28 | Karma článku: 7,40 | Prečítané:  3249x

Útoky politikov na novinárov je treba zastaviť, kým je ešte čas. Prečo? Myslím si, že každý útok na slušných novinárov, je aj útokom na všetkých slušných občanov, a preto slušných novinárov je treba chrániť,  a  nie na nich útočiť.

Myslím si, že Český prezident Zeman to zas poriadne prehnal. Už pár dní sledujeme horor, keď údajne na veľvyslanectve Saudskej Arábie v Turecku bol zabitý novinár Džamál Chášukdží a jeho telo záhadne zmizlo.

Aj napriek tomu Český prezident Zeman novinárom vraj povedal: "Ja sa s vami rozlúčim tým, že mi pred chvíľou priniesli krásnu fotografiu na internete. Tá fotografia je krásna preto, že som na nej ja. Z tej fotografie vychádza bublina a tam je napísané: Mám rád novinárov, možno že ich pozvem na večeru na saudskoarabské veľvyslanectvo."

Čo k tomu dodať? Kedysi bol Zeman aj mojim kolegom poslancom, a pracovali sme v tom istom parlamente, dnes mi je ho naozaj ľúto. Myslím si, že Zeman ako hlava štátu, Zeman ako prezident, by si mal viac ako obyčajní občania uvedomiť, že: Človek ma zdobiť úrad, a nie úrad má zdobiť človeka. To je pán bývalý kolega  Zeman pravda odveká.

Ako sa zdá, miesto a funkcia ešte nezaručuje a nedáva rozum. Prezident T.G. Masaryk, ktorého si na rozdiel od prezidenta Zemana vážim, sa asi obracia v hrobe.

P.S. Kedy už aj politik a prezident Zeman konečne pochopí, že útok na slušných novinárov, je aj útokom na všetkých slušných občanov a slušný štát, ktorého je dnes prezidentom?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zákaz vychádzania pre netestovaných? Pochybnosti majú ústavní právnici aj prezidentka

Vláda riskuje, že Ústavný súd zruší testovanie skôr, ako sa začne.

Prezidentka odmieta sankcie za neúčasť na testovaní (minúta po minúte)

Pribudlo ďalších šesť úmrtí na Covid-19, zomrel aj lekár z Oravy.


Už ste čítali?