Tak týmto nechutným výstupom má prezident republiky opäť raz šokoval...

Autor: Tibor Bindas | 25.10.2018 o 16:28 | Karma článku: 7,40 | Prečítané:  3238x

Útoky politikov na novinárov je treba zastaviť, kým je ešte čas. Prečo? Myslím si, že každý útok na slušných novinárov, je aj útokom na všetkých slušných občanov, a preto slušných novinárov je treba chrániť,  a  nie na nich útočiť.

Myslím si, že Český prezident Zeman to zas poriadne prehnal. Už pár dní sledujeme horor, keď údajne na veľvyslanectve Saudskej Arábie v Turecku bol zabitý novinár Džamál Chášukdží a jeho telo záhadne zmizlo.

Aj napriek tomu Český prezident Zeman novinárom vraj povedal: "Ja sa s vami rozlúčim tým, že mi pred chvíľou priniesli krásnu fotografiu na internete. Tá fotografia je krásna preto, že som na nej ja. Z tej fotografie vychádza bublina a tam je napísané: Mám rád novinárov, možno že ich pozvem na večeru na saudskoarabské veľvyslanectvo."

Čo k tomu dodať? Kedysi bol Zeman aj mojim kolegom poslancom, a pracovali sme v tom istom parlamente, dnes mi je ho naozaj ľúto. Myslím si, že Zeman ako hlava štátu, Zeman ako prezident, by si mal viac ako obyčajní občania uvedomiť, že: Človek ma zdobiť úrad, a nie úrad má zdobiť človeka. To je pán bývalý kolega  Zeman pravda odveká.

Ako sa zdá, miesto a funkcia ešte nezaručuje a nedáva rozum. Prezident T.G. Masaryk, ktorého si na rozdiel od prezidenta Zemana vážim, sa asi obracia v hrobe.

P.S. Kedy už aj politik a prezident Zeman konečne pochopí, že útok na slušných novinárov, je aj útokom na všetkých slušných občanov a slušný štát, ktorého je dnes prezidentom?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak nie blackout, tak čo? Dodržiavať pravidlá a viac testovať, vravia experti

Opatrenia by mali platiť aspoň do Veľkej noci, zhodujú sa odborníci.

Stĺpček Jakuba Fila

Matovičovi jeho úlohu nik nezávidí, o to viac musí byť lídrom

Nemá priestor na frky pred kamerami.


Už ste čítali?