Chcete vedieť aké je IQ našich politikov?

Autor: Tibor Bindas | 18.4.2018 o 12:16 | (upravené 18.4.2018 o 13:17) Karma článku: 4,61 | Prečítané:  1768x

Stačí, keď si položíme pár dôležitých otázok, a dáme si na ne odpovede, a hneď vieme, aké IQ má naša politika. Najprv si treba povedať pravdu o politike.

Politika je služba štátu, ktorá sa dá reklamovať obyčajne len  1 x za 4 roky. Tým, že je politika štátnou službou, tak má slúžiť svojim občanom, a to v prospech všetkých občanov a celého štátu. Každá služba, aj ta politická štátna služba môže byť skvelá, dobrá, priemerná i podpriemerná. Každá služba, aj tá politická služba má svoje IQ. Čím je politika inteligentnejšia, tým ju robia inteligentnejší politici, a tým je služba štátu lepšia.

Všetci chceme IQ mobily,  IQ autá, IQ domy...tak prečo nie aj  IQ politiku?

Kupujeme si IQ mobily,  IQ chladničky, IQ autá, IQ domy, atď., atď,... a chceme to preto, lebo čím je to viac IQ, tak nám to vie lepšie slúžiť a pomáhať. Len IQ výrobky a IQ služby nám šetria čas, šetria nám naše peniaze, chránia nám naše zdravie i životy. Prečo potom takéto IQ služby nepožadujeme aj od našich politikov? Predstavte si priatelia, že by sme nemali len IQ mobily,  IQ chladničky, IQ autá, IQ domy, atď., atď,... ale mali by sme tu aj IQ politiku a fungujúcu štátnu službu. Čo by to znamenalo?

Zdravotníctvo, školstvo, polícia, súdy, poľnohospodárstvo atď., atď,... a iné štátne služby by na Slovensku naozaj fungovali tak, ako by mali. V uliciach by už neboli žiadne protesty, a aj obyčajní občania by si život užívali. Viete si predstaviť, akoby sa nám tu za IQ politikov, a IQ politiky dobre a komfortne pri takto fungujúcich štátnych službách žilo?

Tak prečo sa vieme uspokojiť len s IQ mobilmi,  IQ chladničkami, IQ autami, IQ domami, atď., atď,... a nechceme a nepožadujeme aj IQ politiku?

IQ politika

Do politiky týmto blogom zavádzam preto  nový pojem: „IQ politika“. IQ politika je politika, ktorá väčšine občanov cez IQ zákony a IQ politikov slúži, a nie väčšine občanom robí problémy. IQ politika je služba štátu, v ktorom zdravotníctvo, školstvo, polícia, súdy, poľnohospodárstvo atď., atď,... naozaj perfektne fungujú. Podmienkou IQ politiky je však „3M“ - Moc Múdrym Morálnym. Bez tejto podmienky sa však IQ politiky a takých štátnych služieb  na Slovensku nikdy nedožijeme.

Aké IQ dosahuje naša politika, a naši vládnuci politici ľahko zistíte, keď si dáte odpovede na tieto otázky: Slúži nám politika, za ktorej je tu nadmerná byrokracia a šikanovanie občanov pre zlé zákony? Slúži nám politika, za ktorej tu vznikajú neustále nové a nové politické kauzy, ktoré okrádajú nás občanov a Slovensko o milióny? Slúži nám politika, za ktorej tu je veľká korupcia? Slúži nám politika, za ktorej tu je veľký klientelizmus? Takto sa slúži občanom, ktorí si platia politiku a štátnu službu cez dane, aby im takto slúžila? Za čo berú tie vysoké politické platy, aby nám slúžili, alebo aby nám rôznymi kauzami škodili?

Inteligentná politika a fungujúce štátne služby by nevyháňali ľudí protestovať do ulíc

Aké je IQ našej politiky? IQ našej politiky je len také, aké je  IQ našich politikov pri moci. Keby naša politika malá vysoké IQ, tak zdravotníctvo, školstvo, polícia, súdy, poľnohospodárstvo atď., atď,... a ostatné štátne služby by tu naozaj kvalitne na Slovensku fungovali, a garantujem vám, že v uliciach by neboli žiadne protesty. Kto by išiel protestovať proti  skvelému zdravotníctvu, školstvu, polícii, súdnictvu, poľnohospodárstvu? Kto by išiel protestovať keby tu neboli neustále nové a nové politické kauzy, ktoré okrádajú nás občanov a Slovensko o milióny? Kto by išiel protestovať keby tu nefungovala korupcia? Kto by išiel protestovať keby tu nefungoval klientelizmus? Nikto. Má  naša politika vysoké IQ, keď novinárom, ktorí chránia záujmy občanov a štátu  politici nadávajú do idiotov? Môže byť preto politika, ktorá vyháňa svojich občanov do ulíc ešte inteligentná?

Za toto sa im každý mesiac skladáme na ich vysoké platy?

Keď politici slúžia štátu  tak, že v ňom kvalitne nefunguje zdravotníctvo, školstvo, súdnictvo, polícia, poľnohospodárstvo, a iné štátne služby, tak môže byť takáto politika ešte inteligentná? Môže byť taká štátna služba dobrá?  Ktorá služba štátu tu vlastne kvalitne funguje??? Nemáme tu vďaka nízkej IQ politike, len kvalitné  politické kauzy? Nie je toto dnes len politický bodrel, v ktorom sa menia nuly za nuly, a chýba tu výrazné politické IQ? Neplatí preto, že hoci maličký národ sme, veľké problémy máme, lebo slabé politické IQ  v politike máme?

Nemal pravdu už môj otec, keď mi raz povedal: „Voly patria na pole, a nie do parlamentu.“Nedáva mu aj dnešná politika za pravdu? Myslíte si, že „noví politickí panáčikovia“ v novej bábkovej vláde už nebudú, čeliť novým korupčným odhaleniam a kauzám?

Matematický vzorec a parlament

V knihe: „Nezabudnime...existujú“ som napísal: „Dá sa vôbec použiť matematický vzorec na tak neistú, a stále inú politiku? Po mojich osobných skúsenostiach v  parlamente môžem potvrdiť, že medzi matematickým vzorcom a parlamentom existuje priama analógia. V matematike platí univerzálne pravidlo, ktoré znie takto: Keď do toho istého vzorca dosadíme tie isté čísla, dostaneme ten istý výsledok! Tento istý princíp a teda to isté pravidlo však platí nielen v  matematike, ale aj v  politike a znie takto: Keď do toho istého parlamentu dosadíme tých istých politikov, dostaneme ten istý výsledok! ... Iné čísla nám vždy dajú iné výsledky. My, milí priatelia, ako voliči rozhodneme, aké budú do parlamentu dosadené „čísla", a teda rozhodneme aj o tom, aké budú výsledky. Keď zvolíme spravodlivých, čestných politikov, bude aj spravodlivá a čestná politika.“

Služba štátu sa „nakupuje“ vo voľbách, a preto sú voľby najdôležitejšie

Prečo? Keď si do parlamentu navolíme „politické nuly“, tak potom nemôžete chcieť od „politických núl“, aby „politické nuly“, robili inteligentnú politiku a slúžili občanom a štátu tak, aby poskytovali kvalitné štátne služby. Takto matematický vzorec, parlament a politika nefunguje. Môžete sčítať aj 1 000 000 núl, a vždy dostanete nakoniec len nulu.  Ľudia dnes nechcú len protestovať proti vládnemu zlepencu, ktorý je zlou alternatívou pre Slovensko. Ľudia hľadajú dobrú alternatívu, a tou sú len IQ politici, ktorí jediní môžu postaviť na Slovensku IQ politiku. Až IQ politika garantuje kvalitnú štátnu službu bez káuz, a až potom slovo politik a politika prestane byť na Slovensku nadávkou.

P.S. Akého IQ politika si zvolíš, taká bude aj IQ politika. Len IQ politika nám môže dať kvalitné štátne IQ služby, a konečne všetko začne už aj na Slovensku fungovať. Bez „3M“ sa toho Slovensko nikdy nedožije, lebo iná ako IQ politika bude nám obyčajným občanom, a celému Slovensku len škodiť. Bez „3M“ tu nikdy nebude slušné Slovensko, o ktoré sa dnes tak bojuje.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak nie blackout, tak čo? Dodržiavať pravidlá a viac testovať, vravia experti

Opatrenia by mali platiť aspoň do Veľkej noci, zhodujú sa odborníci.

Stĺpček Jakuba Fila

Matovičovi jeho úlohu nik nezávidí, o to viac musí byť lídrom

Nemá priestor na frky pred kamerami.


Už ste čítali?