Pozor! Nenaleťte Dankovi, môžete prísť o tisíce eur...

Autor: Tibor Bindas | 28.3.2018 o 12:14 | (upravené 31.3.2018 o 13:52) Karma článku: 7,81 | Prečítané:  2772x

Danko organizátorov pondelkovej demonštrácie pred parlamentom vyzval, aby vstúpili do politiky. Poviem vám to, čo vám Danko nepovedal, aby ste na jeho slová nedoplatili.

Týmto blogom nechcem odradiť niekoho od myšlienky založiť politickú stranu, ale upozorniť ho, že týmto krokom môže prísť aj o veľké peniaze a môže dokonca zbankrotovať.

Peniaze, peneži, peníze...

Treba povedať tvrdú pravdu, že politika je o veľkých peniazoch, a peniaze sú aj tu vždy až na prvom mieste. Za návrh na registráciu politickej strany alebo politického hnutia treba zaplatiť 663,50 eura, ale to je len začiatok. Treba zozbierať najmenej 10 000 občanov. Zaplatenie tejto akcie si vyžiada opäť peniaze. Peniaze treba aj na nájom a zariadenie kancelárie, výpočtovú techniku. Peniaze treba aj na zamestnancov, auto a benzín. Peniaze treba aj na zaplatenie odborníkov. Tu už ide o tisícky eur.

Predvolebná kampaň je o miliónoch, a nie o silných víziách...

Potom však príde to najdôležitejšie predvolebná kampaň. Kto nie je v médiách, na internete, ten akoby ani neexistoval, a tak nemá šancu osloviť voličov aj keby mal najlepší program pre Slovensko na svete. Ficov Smer v roku 2016 minul na voľby podľa zverejnených údajov 2 976 832 € a Dankova SNS 1 315 719 €.

Kto z organizátorov pondelkovej demonštrácie má k dispozície také milióny? Áno, možnosťou je pôžička. Na Slovensku vám ju však nikto nedá, alebo riziko je naozaj privysoké. Dôkazom je aj Procházka strana Sieť, ta musela žiadať o pôžičku českú banku tá mu dala pôžičku len preto, že Procházka dobre zabodoval v prezidentských voľbách.

Voľby vyhrá bežec, cyklista, motorkár, či Formula 1?...

Obrazne povedané na predvolebnú pomyselnú štartovaciu čiaru sa postavia bežec – strana, ktorá má na kampaň 10 tisíc €, cyklista – strana, ktorá má na kampaň 100 tisíc €, motorkár – strana, ktorá má na kampaň 1 milión €, a Formula 1– strana, ktorá má na kampaň 3 milióny €. Kto podľa vás vyhrá? Bežec určite nie. Toho nebude v kampani ani vidieť a preto nemá šancu osloviť podstatnú časť voličov, a tak po takýchto voľbách ho čaká len exekútor a bankrot. Politické strany majú milióny, a preto predvolebná súťaž môže byť len ťažko férová...

Proti týmto miliónovým tankom nemôžete ísť dreveným nožíkom...

Toto sú finančné odmeny, ktoré dostanú politické strany po voľbách 2016: Smer - SD - 16,7 mil. eur, SaS - 7,5 mil. eur, OĽaNO - NOVA - 6,8 mil. eur, SNS - 5,4 mil. eur, ĽS-NS - 5,04 mil. eur, Sme rodina - 4,1 mil. eur, Most - Híd - 4,04 mil. eur, #Sieť - 3,5 mil. eur, KDH - 2,2 mil. eur, SMK-MKP - 1,8 mil. eur

Ešte má niekto chuť si to rozdať obrazne povedané s tými tankami, keď má v rukách len drevený nožík? Ešte verí niekto Dankovi, že to myslel vážne a úprimne, keď organizátorov pondelkovej demonštrácie vyzval, aby išli do politiky? Nestali by sa títo politickí dobrodruhovia len “krovím“ pre tých čo vyhrali? Lebo navonok by sa zdalo, že voľby boli demokratické a férové, veď ako veľa strán sa súťaže o voliča zúčastnilo... Na základe týchto faktov máme tu naozaj demokratické, či len eurokratické voľby, v ktorých ide len o eurá?!

Aj môj osobný príbeh je o tom, ako som si neférovosť volieb vyskúšal na vlastnej koži...

Kandidoval som ako nezávislý. Podľa mňa sa Slovensko môže ľahko ocitnúť v „autopasci“ tzn. nebezpečne sa  spolieha len na jeden monokultúrny priemysel. Monokultúrny les v Tatrách urobil po jednej víchrici z Tatier mesačnú krajinu.  Monokultúrny priemysel môže to isté urobiť aj zo Slovenskou ekonomikou a preto som na rozdiel od iných kandidátov a politických strán ponúkol Slovensku svoju víziu Slovensko Krajina Kúpeľov viď. www.bindas.eu Nepoznám vo svete banku, ktorá by tak riskovala a vo svojom investičnom portfoliu sa spoliehala len na jeden sektor ekonomiky, a tu nejde len o banku, ale o celé Slovensko.

V roku 2016 som ten projekt zakončil takto: „Priatelia neváhajte a dajte šancu vízii – Slovensko Krajina Kúpeľov- SKK, a nedajte v marcových voľbách šancu vízii – Slovensko Krajina Zlodejov- SKZ. Podporte ekonomiku, a nepodporte jalovú politiku. Celé Slovensko, i vaše deti sa vám za váš postoj poďakujú.“  

Samozrejme nespoliehal som sa na tisícky eur, ale spoliehal som sa len na kvalitnú víziu. Výsledok? Do parlamentu som sa nedostal. Nie preto, žeby vízia Slovensko Krajina Kúpeľov nebola dobrá, ale preto, že ta vízia nebola podporená veľkými peniazmi, a tak nebola v médiách, a teda pre voličov ani neexistovala. Bola prevalcovaná „miliónovým tankom“ marketingových fráz a prázdnych politických sľubov, ktoré sme mohli vidieť v televízií, na bilbordoch, počuť v rozhlase, a čítať vo všetkých novinách a časopisoch.

Po týchto faktoch naozaj platí: Pozor! Nenaleťte Dankovi, môžete prísť o tisíce eur a vaša nová politická strana sa do parlamentu nikdy nedostane... lebo zdá sa, že žijeme viac v eurokracii, kde rozhodujú o voľbách veľké peniaze, a nie v demokracii, kde víťazia veľké vízie...

P.S.  Škoda, že som bol v roku 2016 politickým prorokom. Až po poprave, článkoch hrdinu Kuciak a stále nových a nových kauzách sme zistili, že žijeme  v krajine zlodejov. Preto podporte tento blog TU a šírte ho. Prečo? Čím viac ľudí bude čítať tento blog, tým skôr môžu byť ďalšie  voľby o SKK, a nie opäť o SKZ. Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak nie blackout, tak čo? Dodržiavať pravidlá a viac testovať, vravia experti

Opatrenia by mali platiť aspoň do Veľkej noci, zhodujú sa odborníci.

Stĺpček Jakuba Fila

Matovičovi jeho úlohu nik nezávidí, o to viac musí byť lídrom

Nemá priestor na frky pred kamerami.


Už ste čítali?