Neuveríte, čo povedal prezident Zeman o protestoch na Slovensku, a opäť šokoval...

Autor: Tibor Bindas | 22.3.2018 o 19:07 | (upravené 23.3.2018 o 10:03) Karma článku: 7,97 | Prečítané:  2907x

Nedávno  sa prezident Zeman pustil do Alexandra Dubčeka, a teraz šokuje o protestoch Za slušné Slovensko.

Ako poslanec vo FZ ČSFR som mal možnosť nahliadnuť do politiky  A. Dubčeka, V. Klausa, M. Kováča, atď., ale aj dnešného prezidenta pána Zemana. Dnes som však šťastný, že prezident  Zeman, nie je aj môj prezident.

Prečo? Aj pre toto: Po otázke: V túto chvíľu si netrúfate povedať, o čo na Slovensku ide?“ Prezident Zeman povedal toto: „Môžem sa domnievať, že ide o pokus o ďalšiu farebnú revolúciu. Ale to je zatiaľ iba moja domnienka a rád si túto domnienku overím práve týmito rozhovormi.“ Potom ďalej pokračuje: „Chcel by som konštatovať, že pokiaľ budem prezidentom, nikdy nepripustím Majdan, farebnú revolúciu. Nech demonštranti v uliciach vyjadrujú akékoľvek názory, vždy sa budem riadiť vetou, ktorú Klementovi Gottwaldovi povedal, ale bohužiaľ nedotiahol do konca, Eduard Beneš. Nikdy nepripustím, aby o osude republiky rozhodovala ulica.“

Prezident Beneš bol však vtedy v celkom inej politickej situácii, ktorá sa s tou dnešnou nedá porovnať. Tu predsa pán Zeman neprotestovalo 100 tisíc komunistov, ale približne 100 tisíc slobodných ľudí. Medzi týmito ľuďmi boli pán prezident aj pozostalí našich hrdinov Jána a Martiny, a preto si myslím, že Vaše domnienky o farebnej revolúcií sú opäť netaktné, neetické a nemiestne. Naši popravení hrdinovia Ján a Martina, ako aj ich pozostalí si určite zaslúžia našu plnú podporu a plné námestia. Preto vážte slová pán prezident.

Poznám Vás pán Zeman z parlamentu FZ ČSFR, a vtedy sme obaja prešli historickým hlasovaním, na ktorom sa lámali aj charaktery. Ja som vtedy hlasoval  za zánik ČSFR, a teda vznik nielen samostatného Slovenska, ale aj samostatného Česka, Vy ste však vtedy hlasovali inak, ale dnes ste prezidentom Českej republiky. História môže byť naozaj až takto absurdná.

Pravdou je to, čo sa stalo, a nie čo sa nestalo. J.W.Goethe  to predsa už dávno povedal jasne: „Kto si zapne prvý gombík zle, ten sa už dobre nepozapína.“

Ako vidno nielen Slovensko, ale aj Česko stále čaká na svojich štátnikov. Myslím si, že ten kto nerešpektuje demokraciu v uliciach, ten nemôže byť demokrat. Pán Zeman, preto zabudnite na to, že tu na Slovensku mohlo ísť o farebnú revolúciu. Táto revolúcia mohla byť farebná len tým, že účastníci týchto protestov mali rôznofarebné šaty, ale inak táto revolúcia bola len o demokracii a slobode slova.

P.S. Preto nezabudnite pán Zeman, že najlepšie sa darí občanom v tých štátoch, kde človek zdobí najvyšší úrad v štáte, a najhoršie sa darí občanom v tých štátoch, kde najvyšší úrad v štáte zdobí človeka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak nie blackout, tak čo? Dodržiavať pravidlá a viac testovať, vravia experti

Opatrenia by mali platiť aspoň do Veľkej noci, zhodujú sa odborníci.

Stĺpček Jakuba Fila

Matovičovi jeho úlohu nik nezávidí, o to viac musí byť lídrom

Nemá priestor na frky pred kamerami.


Už ste čítali?