Nazvať to štátnym prevratom je hrubá manipulácia a lož!

Autor: Tibor Bindas | 8.3.2018 o 11:40 | (upravené 8.3.2018 o 15:05) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1268x

V iných demokraciách odstupujú pre maličkosti, u nás na to nestačí ani dvojnásobná poprava.Kde to vlastne žijeme v srdci kultúrnej a civilizovanej Európy, v právnom demokratickom štáte, alebo v absurdistane?

Inde odstúpili aj pre bezvýznamné maličkosti!

Niekde však politický systém založený na princípe „MMM“ už funguje, a preto  „MMM“ nie je až taká utópia.

Lotyšský minister zdravotníctva odstúpil za prednostné ošetrenie v nemocnici v Rige. Poľský minister dopravy odstúpil zato, že  vo svojom majetkovom priznaní zabudol uviesť, že vlastní drahé náramkové hodinky. Lotyšský premiér odstúpil po tom, ako sa v Rige zrútila strecha supermarketu.  Grécky minister pre migračnú politiku odstúpil preto lebo v jednom televíznom rozhovore použil slovo Macedónsko, čím vyvolal v Grécku rozruch. Portugalský minister kultúry odstúpil, lebo sa dvom novinárom na sociálnej sieti Facebook  vyhrážal fackami. Britský minister pre energetiku a klimatické zmeny odstúpil, lebo si chcel vymazať dopravný priestupok, ktorého sa dopustil. Mohol by som tak pokračovať aj ďalej, je toho plný internet.

My tu máme dve čerstvé popravy, dve čerstvé hroby, dve matky oplakávajú svoje deti, celé Slovensko je pohoršené, celé Slovensko smúti, ale tu nikto neodstupuje. Naopak máme tu slabocha, ktorý nás všetkých straší štátnym prevratom a pritom to hovorí  človek, ktorý sa bojí povedať, či bol, alebo nebol v byte na Vazovovej, ktorá sa spomína v spise Gorila. Takto sa správa múdry a morálny politik? Čo by tomuto človeku povedal Ľ. Štúr, či M.R. Štefánik?

Keď tu niekto straší štátnym prevratom, tak kto tento podľa neho štátny prevrat robí?  Koalícia, či opozícia? Kto vyhnal ľudí do ulíc opozícia, či koaličné kauzy? Kto vyhnal ľudí do ulíc opozícia? Či poprava dvoch mladých ľudí, ktorí tak milovali Slovensko, že obetovali za Slovensko aj svoje mladé životy.

Politika musí byť o „MMM“

V tomto chlieve chýba spravodlivosť, chýba tu pravda, ale nechýbajú tu špinavé politické kauzy, ktoré  končia v žumpe bez potrestania, bez  morálnej zodpovednosti.  Pritom tí čo stoja najvyššie, a zastávajú tie najvyššie posty v štáte by mali byť prví, a mali by byť pre nás vzorom morálky a múdrosti. V optimálnom prípade by tento štát a celý národ mali podľa mňa viesť tí najmúdrejší a najmorálnejší ľudia z národa, ale  to by som chcel asi veľa. Preto navrhujem, aby tu vznikol aspoň politický systém založený na princípe „MMM“ – Moc Múdrym Morálnym.

Prečo? Kým tu nevznikne tento politický systém založený na princípe „MMM“ – Moc Múdrym Morálnym, nemôže sa mať väčšina obyčajných občanov v tomto štáte dobre. Miesto pokoja a pohody zo života tu budeme riešiť neustále a donekonečna sa opakujúce špinavé politické kauzy, morálne prešľapy špinavých politikov, ktorí nám takto potvrdzujú, že nemôžu byť ani múdri a ani morálni.

Som presvedčený o tom, že keby tu vznikol politický systém založený na princípe „MMM“, tak dnes by tu nemuseli byť protesty,  náš hrdina Kuciak by nemal o čom písať, a v tomto období by sa obaja Ján a Martina živí a zdraví pripravovali na svoju svadbu. Dnes dve čerstvé hroby v Slovenskej zemi kričia, že je všetko inak, že moc tu nemajú ani múdri, ani morálni a to je tragédia nás všetkých a celého Slovenska.

Pravý demokrat by mal každé demokratické voľby vítať

Slovensko pre upokojenie situácie a stúpajúceho napätia potrebuje predčasné slobodné demokratické voľby. Ako bývali politik viem, že ani predčasné slobodné demokratické voľby nie sú, a nemôžu byť označované za štátny prevrat. Zmyslom týchto predčasných slobodných a demokratických volieb je predsa mierovou, pokojnou, kultúrnou, nenásilnou a nekrvavou cestou vyventilovať to stúpajúce napätie v štáte, zlikvidovať tu dnešnú a neúnosnú politickú krízu na Slovensku.

Keď sme demokrati, tak dôverujme demokracii. Dôverujme predčasným slobodným a demokratickým voľbám. Obnoviť dôveru v demokraciu, a tento štát tu preto môžu podľa mojich skúseností z veľkej politiky len predčasné slobodné a demokratické voľby. Preto dôverujme demokratickým voľbám. Dôverujme hlasu ľudu! „Keď sa nespravodlivosť stane zákonom, odpor sa stane povinnosťou.“ T. Jefferson

Nedajte sa zastrašiť lebo o to im ide

Sloboda slova alebo aj sloboda prejavu je naše demokratické a občianske právo slobodne prejaviť svoj vlastný názor, keď treba tak aj na námestiach a uliciach. Preto priatelia demokracie nedajte sa zastrašiť, že keď pôjdete zajtra do ulíc využiť svoje právo, že sa zúčastňujete štátneho prevratu.

Dusiť treba kapustu, a nie demokraciu. Dusiť treba kapustu, a nie predčasné slobodné a demokratické voľby!

Treba sa spýtať toho, kto sa bojí slobodných demokratických volieb, kto sa bojí hlasu ľudu, či je ešte demokrat? Nie je to naopak demoKAT? Nakoniec prečo sa vlastne bojí demokratických volieb, veď sa ich chystá opäť vyhrať.

Pozor na provokatérov!

Priatelia demokracie, zajtra si treba dať pozor len na provokatérov. Možno tam budú aj oni, a preto nedajte sa vyprovokovať, lebo  demonštrovať proti zlu treba vždy kultúrne, nenásilne bez bitiek a krvi. Každý, kto bude konať inak, bude už na strane zla a bude zlu pomáhať. Demokracia musí byť o diskusii, a nie o fyzickom násilí.

O hodnote človeka nerozhoduje to, aký post zastáva. O hodnote človeka nerozhoduje to, aké majetky nahrabal. O hodnote človeka rozhoduje len to, čo robí. Hovoriť o štátnom prevrate je myslím si hrubá lož. V uliciach ľudia nebudú preto, že idú robiť štátny prevrat, ale ľudia v uliciach budú preto, lebo náš hrdina Kuciak robil a bojoval za nás všetkých, a teraz my musíme bojovať za neho a jeho posolstvo…

P.S. Priatelia demokracie, preto buďme v piatok: Za demokraciu! Za Slovensko! Za Martinu a Jána! Kto iný, ak nie my, kedy, keď nie teraz. Naše deti, celý svet, a Boh sa bude na nás zajtra pozerať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak nie blackout, tak čo? Dodržiavať pravidlá a viac testovať, vravia experti

Opatrenia by mali platiť aspoň do Veľkej noci, zhodujú sa odborníci.

Stĺpček Jakuba Fila

Matovičovi jeho úlohu nik nezávidí, o to viac musí byť lídrom

Nemá priestor na frky pred kamerami.


Už ste čítali?