Kedy už pošleme našich nepodarených politikov na úrady práce?

Autor: Tibor Bindas | 1.2.2018 o 17:06 | (upravené 1.2.2018 o 17:15) Karma článku: 5,94 | Prečítané:  1094x

Bol to pre mňa naozaj šok, keď som sa dozvedel, že náš špičkový slovenský vedec skončil na úrade práce. Prečo? 

Veľmi si ctím vedcov, kreatívcov a inovátorov, lebo na rozdiel od slabých politikov sú to oni, ktorí sú jadrom tých najvyspelejších ekonomík sveta. Bez vedcov, kreatívcov a inovátorov nemá žiadna ekonomika šancu na úspech. Bez vedcov, kreatívcov a inovátorov sa každá krajina stáva len kolóniou na lacnú pracovnú silu. Naši politici sa vedia tak bombasticky chváliť autopriemyslom, ale my tu tie skvelé auta len montujeme, vymyslené a navrhnuté boli vedcami, kreatívcami a inovátormi mimo Slovenska a preto sa nechváľme cudzím perím.

Keby nám vládli ozajstní  štátnici a vizionári, a nie stranícki panáčikovia, tak by sme už dávno mali na Slovensku inovatívnu ekonomiku, a nie tu dnešnú koloniálno-montážnu ekonomiku. Preto kto vyháňa zo Slovenska skvelých vedcov, kreatívcov a inovátorov, ten vyháňa zo Slovenska bohatstvo a budúcu slovenskú prosperitu, a tak koná protislovensky.

Preto je to naozaj politické fiasko, keď politika tu nastavila také podmienky, že aj špičkový slovenský vedec môže skončiť na úrade práce. Ešte v roku  1998 som vo svojej knihe „Nezabudnime...“ Napísal toto: „ ... viac ako 80 % vedeckého potenciálu sveta sa nachádza len v  niekoľkých štátoch sveta, hlavne v  USA, Japonsku, Francúzsku, Veľkej Británii, Nemecku, čo je dôkazom ich sily. Tieto krajiny si už dávno uvedomili silu vzdelania, a vedia, že vďaka vzdelaným a inovatívnym ľuďom, vedcom, výskumníkom a vývojovým pracovníkom tzv. robotníkom ducha, stále patria a budú patriť k  vyspelým štátom tohto sveta!

Títo inovatívni a tvoriví ľudia sú prameňom ich bohatstva, životnej úrovne, blahobytu. Bez nich by sa tiež topili v  biede. Predsa i dnes vidíme, že tie najinteligentnejšie výrobky sú najpredávanejšie a najziskovejšie, ale vymyslieť ich môžu len najinteligentnejší ľudia, a tých produkuje len najinteligentnejšie vzdelanie, veda, výskum a vývoj!

Teda stupeň bohatstva a biedy závisí od stupňa inovácií, vzdelania, vedy, výskumu a vývoja. Túto stratégiu používajú najvyspelejšie štáty aj dnes, aby ďalej ostali najvyspelejšími a najbohatšími. Dnes je štát a národ len taký silný, aký je silný v inováciách, vzdelaní, vede, vývoji a výskume. Biedne vzdelanie, biedna veda, biedny výskum a biedny vývoj stvorí len biednu technológiu, biedna technológia, a biedna výroba vyrobí len biedne, teda menej kvalitné tovary a služby. Biedne, menej kvalitné produkty sú nekonkurenčné, nepresadia sa na trhoch, lebo nekvalitu nikto nechce, a sú tak nepredajné.“

Od publikovania tejto knihy prešlo už 20 rokov, a ti, čo nám vládnu toto nevedia, ani dnes. Keby tieto fakty vedeli, tak by sa dnes predsa nemohlo stať to, že náš špičkový slovenský vedec by skončil na úrade práce.

   Prečo to majú schopní ľudia na Slovensku i dnes také ťažké? Nie preto, že nám stále vládnu neschopní politici?  Obrazne povedané, po víchrici v Tatrách, monokultúra drevín urobila z Tatier mesačnú krajinu, to čaká aj náš monokultúrny autopriemysel a Slovensko, keď sa včas nespamätáme. Viac na www.bindas.eu.

   Vyspelý svet dnes buduje inovatívny a kreatívny priemysel a inovatívnu a kreatívnu ekonomiku, čo budujeme my? Naši nezrelí politici bombasticky oslavujú koloniálno- montážny priemysel, ktorým sa môže chváliť len ekonomika rozvojovej krajiny, ale nie vyspelé krajiny sveta.

   Kde chceme patriť my? Naši politici by sa za tých premeškaných 25 rokov neinovatívnej ekonomiky mali hanbiť, a nie oslavovať tu dnešnú koloniálnu ekonomiku, ktorá je založená len na 2 veciach: Na strategickej polohe Slovenska a lacnej pracovnej sile.   

   Preto bez inovatívnej a kreatívnej ekonomiky, je dnes nami milované Slovensko odsúdené len na koloniálnu ekonomiku, a z nej sa zmenou súčasnej politiky nedá dostať.

   Pritom priatelia život je naozaj ako Ferrari, je teda drahý a rýchly, a ani sa nenazdáme a aj náš život čoskoro na tomto svete skončí. Aj tí, čo už majú cez 90 rokov vám potvrdia, že život naozaj veľmi rýchlo ubehne. Prečo sa v tak krátkom živote dáme potom limitovať a obmedzovať obmedzencami, čo majú právo o nás všetkých rozhodovať?

P.S. Namiesto špičkových vedcov pošleme na úrady práce  našich podpriemerných politikov? O tom rozhodnete len vy – voliči vo voľbách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak nie blackout, tak čo? Dodržiavať pravidlá a viac testovať, vravia experti

Opatrenia by mali platiť aspoň do Veľkej noci, zhodujú sa odborníci.

Stĺpček Jakuba Fila

Matovičovi jeho úlohu nik nezávidí, o to viac musí byť lídrom

Nemá priestor na frky pred kamerami.


Už ste čítali?