Toto Fico a Smer nevie?

Autor: Tibor Bindas | 27.2.2016 o 7:13 | (upravené 27.2.2016 o 11:46) Karma článku: 9,46 | Prečítané:  1716x

Priatelia, najradšej by som bol, keby  bola u nás politika taká morálna a múdra, aby som sa politikou nemusel vôbec zaoberať. Niektorí mi vyčítajú, že moje blogy sú veľmi kritické. 

Verte mi, že najradšej by som tých, čo nám vládnu chválil, ale tých šokujúcich káuz tu bolo na naše malé Slovensko naozaj dosť.

Priatelia, každý z nás vie, že najbezpečnejší je ten biznis, ktorý nie je postavený len na jednom odvetví, a preto múdry podnikateľ svoje podnikateľské riziko znižuje tým, že investuje a podniká v rôznych odvetviach. To isté robia predsa aj banky. Tie sa tiež snažia, aby ich portfólia boli rôzne a pestré lebo len tak sa dá znížiť ekonomické riziko.

Múdrosť takejto politiky podnikateľov a bánk je v tom, že keď sa dostane do krízy jedno podnikateľské odvetvie, tak sa ešte nič nedeje, lebo tu stratu vie vyrovnať iné podnikateľské odvetvie, ktoré v kríze nie je, a naopak prosperuje.

Toto všetko vedia podnikatelia, banky, toto sú základy ekonomickej politiky, ktoré sa vyučujú v školách. Prečo potom túto múdru ekonomickú politiku ignorujú tí, čo rozhodujú o našej slovenskej ekonomike? Rozvíjať jeden priemysel na úkor iného priemyslu, a na úkor služieb v cestovnom ruchu je  preto hrubou politickou chybou. Ekonómovia, ktorí robia také hrubé ekonomické chyby, by podľa mňa nemali rozhodovať o ekonomike Slovenska.

Sú to predsa služby, a nie priemysel, čo poskytuje najviac nových pracovných miest. Máme svetové pramene rozmiestnené po celom našom krásnom Slovensku, máme krásnu slovenskú prírodu, a cestovný ruch, ktorý by Slovensku poskytol najviac pracovných miest ten ale hrubo zanedbávame.

Choďte sa pozrieť priatelia do našich automobiliek, a uvidíte, ako tam ta robotizácia napreduje. Cieľom automobiliek predsa nie je zvyšovať počty pracovných miest, ale naopak cieľom automobiliek je znižovať počty pracovných miest.

Verte mi, že keby už dnes technická vyspelosť bola taká, že majitelia týchto automobiliek by ľudí nepotrebovali, tak by tam v ich továrňach ľudia už nepracovali. Autá by vyrábali len roboty. Prečo roboty? Roboty predsa môžu pracovať non-stop.  Roboty nepotrebujú dovolenku. Roboty nepotrebujú plat. Roboty nepotrebujú sociálne výhody. Roboty nebudú štrajkovať. Roboty nemajú malé deti, o ktoré sa musia starať. Politika robotov a politika neustále zvyšujúcej sa robotizácie je preto pre majiteľov týchto automobiliek prioritou.

Prečo túto politiku naši politici stále ignorujú? Okrem toho tie automobilky nepatria Slovensku, a preto ich zisky budú vždy vyššie, ako tie naše Slovenské. My totiž nie sme ich majitelia. Nech vám priatelia pán Fico povie pravdu, koľko na každom zmontovanom aute zarobia majitelia automobilky, s ktorou sa tak v predvolebnej kampani  chváli, a koľko Slovensko, a naši občania, ktorí tam budú pracovať. To už budú iné, a naozaj šokujúce čísla.

Najdrahšie sú na aute nové technológie, a tie sa tvoria mimo Slovenska. Nebuďme hrdí na to, čo nie je naše, a čo nám nepatrí, buďme hrdí nato, čo je naše a čo nám patrí, napríklad tie naše svetové slovenské pramene, ktoré i teraz zbytočne vytekajú a s nimi aj nové pracovné miesta.

Toto Fico a Smer nevie? Viete, čo povedal o ekonomickej reforme autor ekonomických reforiem na Novom Zélande pán  McTigue?: „Pre udržateľný ekonomický rast je lepšie, keď 1000 miestnych firiem prijme po 1 zamestnancovi, ako použiť stimul na pritiahnutie 1 podniku, čo zamestná 1000 ľudí.“ Fico a Smer nevie, že zdravý človek má 1000 želaní, ale chorý človek len 1?

Preto aj vás čitateľov tohto blogu môžem teraz len poprosiť,aby ste tiež zvážili, či by ste nevyjadrili svoju lásku k Slovensku aj v týchto marcových voľbách cez podporu novej slovenskej  vízie Slovensko Krajina Kúpeľov, ktorá plne rešpektuje ekonomickú reformu z Nového Zélandu. Myslím si, že z našich daní by mali byť podporovaní hlavne naši podnikatelia, a hlavne pri rozvoji cestovného ruchu. Prvé pilotné projekty by sa mohli spustiť v Solivare pri Prešove i v rozpadajúcej sa Korytnici.

Pomôcť tejto vízii môžte priatelia Slovenska aj vy, a to tým že tento blog, alebo www.bindas.eu

budete zdieľať aj na vašom Facebooku s inými, a aspoň 1 hlas z vašej rodiny dajte novej ekonomike, a nie starej „kauzovej politike“. V každom prípade vám všetkým ďakujem, že ste si prečítali aspoň tento blog, lebo za mnou nie sú žiadni sponzori, žiadne gorily, a preto na rozdiel od iných ja nemám politickú reklamu ani v tlači, ani na bilbordoch, ani na internete, a ani v televízii, teda nikde. Predvolebná súťaž má byť podľa mňa o víziách, a nie o tom, kto má viac peňazí na svoju megakampaň. Viem, že bez reklamy sa o tejto ponuke skoro nikto z tých miliónov voličov naozaj nedozvie, ale nechcel som mať na rozdiel od iných žiadnych sponzorov, aby som po voľbách nevisel ako iní, na ich niti.

P.S.  „Keď sa nespravodlivosť stane zákonom, odpor sa stane povinnosťou.“ T. Jefferson

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?