Môžu zapredanci, a zradcovia Slovenska pomáhať Slovensku?

Autor: Tibor Bindas | 23.2.2016 o 10:21 | Karma článku: 7,07 | Prečítané:  991x

Nie je zradcom a zapredancom Slovenska ten, čo celé naše Slovensko a nás všetkých v neustálych špinavých kauzách klame a okráda? Nezrádzajú títo ľudia slovenskú ústavu, zákony, Slovensko ako štát a všetkých nás?

Môžu Slovensko, a jeho občanov  milovať tí, čo Slovensko a jeho občanov takto okrádajú? Priatelia slobody a demokracie,neprejde deň, aby sa neobjavila ďalšia špinavá politická kauza. Viem, mnohých vás to hnevá, mnohí ste z takejto politiky sklamaní a otrávení, a máte pravdu.

Politika je v princípe službou,a politici nám majú slúžiť. Dostavajú z našich peňaženiek peniaze na svoje platy, aby vytvárali systém, ktorý nám bude v tomto štáte náš život spríjemňovať a zlepšovať. Platíme si ich preto, aby bol život na našom Slovensku pre nás všetkých stále lepší a krajší. Platíme si ich preto, aby naše deti mohli chodiť do najlepších škôl, kde učia tí najlepší učitelia. Platíme si ich preto, že keď ochorieme, aby nám bola poskytnutá najlepšia zdravotná starostlivosť. Platíme si ich preto, že keď nám niekto ublíži, tak nás polícia ochráni. Platíme si ich preto, že keď k nám niekto bude nespravodlivý, tak spravodlivé súdy nás pred nespravodlivosťou zachránia a ochránia. Platíme si ich preto, že..., takto by som mohol pokračovať ďalej.

Otázka znie:Čo z toho, čo som tu vymenoval funguje tak ako má? Odpoveď viete aj vy. Kedy už preto začneme chápať politiku ako bežnú službu? Ako službu, ktorá sa má hodnotiť, a v prípade, že je táto služba zlá, tak má aj táto služba skrachovať.

Politik, pekár, lekár, kaderník, inštalatér, automechanik, obchodník atď., atď. to všetko sú ľudia, ktorí nám poskytujú služby. Keď pekár upečie zlý chlieb, keď lekár nevie liečiť, keď kaderník nevie robiť dobré účesy, keď automechanik nevie opraviť auto, keď nás obchodník okradne, tak so všetkými tými zlými službami vieme urobiť ľahký proces. Prestaneme ich služby kupovať, a je len otázkou času, kedy skrachujú.

Prečo to isté neurobíme s politikmi?Keď miesto toho, aby nám slúžili, nás cez špinavé politické kauzy okrádajú, tak prečo ich niektorí z nás opäť volia? Prečo keď ich obchodník v obchode okradne o pár eur, tak do toho obchodu už nepôjdu, ale keď ich politik  okradne o milióny, tak im to je jedno a zvolia ho zas, aby mohol kradnúť ďalej?

Viem, táto politická služba má jedno obmedzenie. Obyčajne sa voľby konajú len raz za 4 roky, a preto pokazený zlý politický tovar, či zlá politická služba sa dá reklamovať len raz za 4 roky. Prečo to potom vy sklamaní, a nazlostení voliči nevyužijete? Myslíte si, že tým, že nepôjdete voliť, tak tým tých zlých politikov potrestáte? Ste na veľkom omyle. Naopak tým, že vy sklamaní a nazlostení voliči nepôjdete voliť, tak tým zlým politikom vtedy najviac pomôžete. Prečo? Lebo zlí politici, ktorí nás tu ustavične klamú a okrádajú majú svoje stádo, a to voliť príde. Keby ste však prišli voliť aj vy, tak silu tohto stáda by ste spacifikovali. Keď však voliť neprídete, tak silu tohto stáda vy sami ešte viac zväčšujete.

Okrem toho aj tento politický tovar má svoju dobu spotreby a trvanlivosti, a potom sa pokazí. Myslím si, že v našej politike je už dosť starých politikov, ktorí sú tam už desaťročia, a výsledok ich činnosti je naozaj otázny. Do tohto politického rybníka medzi tých starých pomalých a myšlienkovo neplodných kaprov treba vpustiť dravé šťuky, s novými nápadmi a víziami, lebo len oni môžu Slovensko posunúť dopredu.

O africkom štáte Nigéria sa hovorí, že pre obyčajného Nigérijčana je politickým lídrom len ten politik, ktorý je schopný uprednostňovať členov vlastnej rodiny na úkor iných rodín, a ktorý je schopný uprednostňovať vec svojho kmeňa nad blaho národa. Výsledok tejto politiky je potom jasný. Nigéria v rebríčku vnímania korupcie je až na 143. mieste. Marcové voľby budú preto aj o tom, či chceme žiť tak ako žijú v Nigérii. Marcové voľby budú priatelia aj o tom, či je spravodlivé a pre Slovensko dobré, keď jedna strana tu bude uprednostňovať vec svojho kmeňa nad blaho národa.

 „Rimania nemilovali Rím, pretože bol veľký. Bol veľký, pretože ho milovali.“ Napísal G. K. Chesterton a mal pravdu.

P.S.Slovensko treba začať milovať,  a aj preto treba prísť voliť. V týchto voľbách môžete namiesto jalovej politiky voliť aj novú slovenskú ekonomiku Viac na www.bindas.eu

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?