Ako nenaletieť špinavým politikom, a ich špinavým trikom časť 2.

Autor: Tibor Bindas | 30.1.2016 o 6:37 | Karma článku: 8,43 | Prečítané:  790x

Kurz politickej sebaobrany priatelia pokračuje druhou časťou. V tej prvej sme si povedali, ako sa z nás ľudí môžu ľahko stať uvarené žaby, a teraz si povieme o inej špinavej  politickej taktike. 

Taktika premaľovania

Ako funguje taktika premaľovania? Veľmi jednoducho. Stena je špinavá? Tak sa nesnažíte tú stenu očistiť od špiny, ale naopak špinavú stenu rýchlo premaľujete inou farbou, len aby tu špinu na stene nebolo vidieť.

Táto taktika premaľovania funguje aj pri špinavých politických kauzách. Deje sa v princípe to isté. Nie, aby sa politika očistila od špinavých politických káuz, ale miesto toho sú politické špinavosti prekrývané, a zakrývané bezvýznamnými informáciami z bulváru, zo športu, pseudoumenia, pseudovedy a podobne.

Tak mediálny bulvár ľahko prekryje všetky politické špinavosti. Všimli ste si priatelia koľko bezvýznamných správ sa denne nachádza aj v hlavnom televíznom spravodajstve? To nie je vôbec náhoda. Tí čo vládnu masmédiám, tak tí vládnu aj témam, ktoré budeme vidieť v televízii, a ktoré nebudeme vidieť v televízii. Televízia je najsilnejšie médium a preto sa právom hovorí, čo je v televízii, to je pravda.

Tí, čo ovládajú televízie, denníky a iné celoslovenské  masmédiá, tak fungujú ako filtre, ktoré filtrujú informácie podľa svojej potreby, a svojho politického záujmu, a tak sa môže ľahko stať, že namiesto toho, aby verejnosť informovali, tak verejnosť neinformujú, ale dezinformujú,  a potom aj špinavá stena po rýchlo premaľovaní vyzerá, ako čistá.

Tými istými kanálmi priatelia sa dá šíriť aj pravda, ale aj lož. Preto neverte všetkému čo čítate a vidíte. Vidíte, a čítate len tú časť, ktorú chcú aby ste videli a čítali tí, čo ovládajú tieto všetky masmédia. Preto Američanom „vytýkam“, že pri Soche slobody, nepostavili aj Sochu zodpovednosti. Lebo tá zodpovednosť nám veľmi aj tu na Slovensku chýba. Slobodu sme si v roku 1989 predsa nevybojovali preto, aby nás mohli ešte aj dnes špinaví politici slobodne klamať a slobodne okrádať.

Preto aj toto cestou apelujem na tých, čo vládnu našim masmédiám, aby si boli vedomí svojej zodpovednosti. Všetko sa dá oklamať, ale smrť nikto neoklame a potom príde účet, a na ten treba už dnes  pri svojich činoch myslieť. Nie je totiž dôležité v našom živote len to, čo sme urobili, ale aj to, čo sme mohli a mali urobiť pre pravdu a spravodlivosť a sme to neurobili. Zbabelcom je každý, kto o pravde vie, ale pravdu nepovie. Byť spolupáchateľom špinavých politikov je naozaj ľahké a pohodlné. Stačí proti zlu mlčať. Stačí, neprísť voliť. Stačí tých, čo za nás nemlčia a bojujú nepodporiť.

P.S. Kto nepozná pravdu, je hlupák, kto ju pozná a zatajuje je zločinec. B. Brecht 

Podporte preto priatelia víziu Slovensko Krajina Kúpeľov, a nie víziu Slovensko Krajina Zlodejov - viac na www.bindas.eu

Neváhajte, a pridajte sa tiež. Podporíte tak ekonomiku, a nie špinavú politiku. Za to Vám patrí priatelia moje veľké ĎAKUJEM.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?