Tak toto vám Fico v predvolebnej kampani určite nepovie

Autor: Tibor Bindas | 21.1.2016 o 6:28 | (upravené 21.1.2016 o 10:48) Karma článku: 10,81 | Prečítané:  1437x

Myslím si, že tak pokrivenú predvolebnú kampaň Slovensko ešte nezažilo. Pritom je už dnes jasné, že výsledkom pokrivenej volebnej kampane budú aj pokrivené volebné výsledky.   

Zlá súťaž – zlé výsledky

Pokrivená, nepoctivá, neetická, neférová a nespravodlivá súťaž o voliča sa tu predsa začala už dávno, a to „vlakmi zadarmo“, ktoré nikdy neboli zadarmo, po nich prišli iné populistické balíčky, ale ani doteraz takto pokrivená volebná súťaž niekomu stále nestačí, a tak tú súťaž o voliča kriví ďalej a to včera ohlásenými vrátkami za plyn.

Dnes je už dúfam každému jasné, že tie „vlaky zadarmo“ nás všetkých  stoja  milióny eur. Všetky tie populistické balíčky nás stoja ďalšie milióny eur, a aj tie vrátky za plyn sú len opäť peniaze z našich, peňaženiek. Trik je však v tom, že všetko to v televízií, teda najsilnejšom mienkotvornom médiu, ktoré dokáže meniť postoje hneď miliónov ľudí, a to rovno po celom Slovensku, vyzerá asi tak, akoby to dával Fico, a jeho vláda hlavne zo svojich. To však nie je pravda. Pravda je, že tie milióny eur na „vlaky zadarmo“, na všetky populistické balíčky, nedáva ani Fico, a ani vláda zadarmo zo svojich. Sú to vždy len peniaze nás všetkých. Sú to vždy len peniaze z našich peňaženiek priatelia.

Existujú vôbec „Ficové balíčky“?

Myslíte si však, že všetky masmédia budú hovoriť túto krutú pravdu?  Tak prečo sa tak často v médiách píše a hovorí o tzv. „Ficových balíčkoch“? Nie preto, aby sa takto zmanipulovala väčšina občanov Slovenska pre Ficov volebný úspech? Zaslúži si však víťazstvo vo voľbách, keď tie „Ficové balíčky“ vlastne asi ani neexistujú?

Keď sú všetky tie balíčky toho, kto za tie balíčky nakoniec zaplatí, tak keď tie všetky balíčky nezaplatí zo svojho ani Fico, a ani jeho vláda, tak z tohto pohľadu tie balíčky sú všetky naše, a nie Ficove, lebo my všetci ich budeme musieť zaplatiť,  a nie Fico.

Na vlastnej koži zažívam vrchol dnešnej volebnej absurdnosti

Preto z tohto pohľadu je jasné, že žiadne Ficové balíčky ani neexistujú, ale aj tak ako z rôznych prieskumoch vidno až 40 % voličov tejto predvolebnej masmediálnej absurdnosti už podľahlo. Nečestné, neetické, nekultúrne, neférové a nespravodlivé na tom môže byť aj to, že  Fico si týmito „svojimi“ balíčkami môže robiť volebnú kampaň aj na úkor nás modrých voličov, a modrých kandidátov, lebo za tie balíčky samozrejme zaplatíme aj my, a takto aj my modrí protikandidáti takto môžeme robiť kampaň jemu, a to už je naozaj vrchol volebnej absurdnosti a obludnosti. Sú takéto voľby ešte demokratické?

Slovensko a občania si zaslúžia mať za premiéra čestného chlapa

Pán Fico chce byť po marcových voľbách opäť premiérom. Od premiéra Slovenska, ja obyčajný občan požadujem, aby bol čestný, etický, kultúrny a spravodlivý človek ku všetkým občanom Slovenska. Tak prečo nepovie všetkým občanom už teraz vo volebnej kampani, keď sa tu rozhoduje o moci na ďalšie  4 roky aj to, ako je to s tými „vlakmi zadarmo“, ako je to so všetkými sociálnymi balíčkami, či naposledy vrátkami za plyn?

Dokázal by pán Fico vo volebnej kampani povedať čestne a chlapsky pred miliónmi divákov toto: „Vážení občania, „vlaky zadarmo“, všetky sociálne balíčky i vrátky za plyn, to všetko sú len, a len vaše peniaze. Vážení občania, tie milióny eur a všetko to, čo vám dáva vláda, alebo ja vám dávame z vašich peňazí, a vašich peňaženiek. Preto „Ficové balíčky“ neexistujú, preto neďakujte mne, ale ďakujte sebe, že ste si ich poctivou prácou zarobili.“ Myslím si, že toto vám Fico v predvolebnej kampani určite nepovie.

Otázka preto znie: „Môže sa v takto neférových,  a nerovných predvolebných podmienkach odohrať férová a rovná demokratická súťaž o voliča, keď ostatné politické strany pretože sú v opozícii nemôžu využívať takto peniaze všetkých občanov na svoju kampaň? Bude takýto už dnes známy víťaz volieb naozaj víťazom? Bojoval tento predčasný víťaz volieb vo voľbách férovo a slušne?

Niekto si z nás tu robí žarty, alebo podceňuje naše IQ. Áno, aj takto sa  s nami stále hrajú, a asi za ľahko zmanipulovateľných hlupákov nás všetkých pokladajú a majú. Pritom je jasné, že z takto pokrivenej predvolebnej kampani musia byť, a budú aj výsledky volieb pokrivené. Preto je  čestné v takej pokrivenej kampani prehrať, ale nečestné je v takto pokrivenej kampani vyhrať.

P.S.  Čo by asi odkázal tým 40 % voličom W. Churchill?: „Nič nie je také drahé, ako lacná popularita.“ Škoda, že si tie slová budeme musieť vytrpieť v období rokov 2016 až 2020.

Preto podporte EKONOMIKU, nie jalovú politiku >>  www.bindas.eu

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?