Videozáznam, ktorý nešokoval len mňa

Autor: Tibor Bindas | 11.1.2016 o 15:48 | Karma článku: 9,54 | Prečítané:  1966x

Po internete koluje šokujúce video, na ktorom vidno, ako sa policajné auto bez majákov náhle otočilo, a cez tri pruhy išlo do protismeru. Títo policajti sa asi rozhodli, že musia ihneď a razantne zakročiť. Čo sa vlastne stalo? 

Chudák obyčajný občan tejto krajiny, ktorý si platí políciu, aby mu „pomáhala a chránila ho“, si zabudol za slnečného dňa zapnúť svetlá.

Policajti, ktorí majú byť vzorom a príkladom dodržiavania zákona o cestnej premávke, pre zanedbateľný priestupok, sa naopak oni sami dopustili, ešte väčších priestupkov. Ešte šťastie, že oproti nešlo auto, lebo tu už by išlo o zdravie a život nevinných ľudí. Chybu pritom urobil jednoznačne policajt. Svojou hrubou chybou spôsobil dopravnú nehodu ďalším štyrom vozidlám.

https://www.youtube.com/watch?v=iGusplYe8Yg

Pokuty za každú cenu?

Viem, nikto nie je neomylný, každý robí chyby, aj ja. Nebola ale práve táto havária jasným dôkazom toho, ako sa u nás po cestách naháňajú pokuty za každú cenu? Neviem ako vám priatelia, ale mne sa takéto naháňanie obyčajných občanov za banálne priestupky vôbec nepáči. Pritom si predstavte, že by z tejto kurióznej havárie neexistoval kamerový záznam. Viete si predstaviť, ako by sa to mohlo nakoniec skončiť? Koho verzia havárie by bola uznaná. Poškodených vodičov, či policajtov?

Už som raz pánovi ministrovi dával na svojom blogu radu zadarmo, aby  z polície urobil obrazne povedané: „Malé auto s vysokým výkonom, a nie veľké auto s malým výkonom a veľkou spotrebou.“ Vláda a minister moju dobrú radu odignorovali. Počet policajtov bude preto aj v budúcnosti len narastať, hoci, ako je dobre známe Slovensko má 3 x toľko policajtov ako rovnako veľké Fínsko! Teda jeden fínsky policajt je štatisticky na 705 občanov, naopak jeden slovenský policajt je štatisticky len na 254 občanov. Pán minister sa nepoučil, ani zo štúdie českého ministerstva vnútra, ktorá porovnávala policajné zbory v 27 krajinách únie.

Jedna strana - jeden hlasovací stroj

Ja obyčajný občan nemám proti takejto diktatúre moci samozrejme žiadnu šancu. Jedna strana si tu  s nami všetkými robí čo chce. Jedna strana si tu  svojou silou dokáže presadiť čokoľvek. Hlasovací stroj pozerá len na seba, a svoje záujmy.

Teraz sa však dá priatelia ten hlasovací stroj v marcových voľbách zastaviť, ale bude nás proti tomu 1 000 000 voličov dosť? Tí ich voliči, nie sú tiež vodiči? Oni sa možnej zvýšenej šikany po zvýšení počtu policajtov na našich cestách neboja?

Neviem, ako vy priatelia, ale ja, obyčajný občan nemám chuť pracovať na ďalšie vysoké policajné platy, a potom ďalej robiť na ďalšie ich vysoké policajné dôchodky. Ja, obyčajný občan chcem, aby sa polícia stala: „Malým autom, s vysokým výkonom, a malou spotrebou.“ Ako ste na tom vy priatelia? Oplatí sa ísť v marcových voľbách voliť? Určite áno.

Musíme sa aspoň takto brániť, a preto v diskusii mi prosím napíšte, aké absurdné a kuriózne pokuty ste na cestách dostali vy. Radi sa všetci poučíme, čo všetkého sú schopní, keď nám pomáhajú, a nás chránia.

P.S. Keď si policajné auto dovolilo ísť cez tri pruhy do  protismeru, tak aj my si dovoľme v týchto marcových voľbách ísť protismeru. 

S pozdravom www.bindas.eu

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?