Pozrite si duel Kaliňák kontra Bindas

Autor: Tibor Bindas | 17.12.2015 o 11:31 | (upravené 17.12.2015 o 15:09) Karma článku: 11,62 | Prečítané:  584x

Priatelia, s humorom sa hovorí, že keď zasadá vláda, tak si treba brániť a chrániť  svoju peňaženku. Včera sme si tie naše peňaženky priatelia opäť neubránili, a neuchránili. 

Opakovaný vtip, už však nie je vtipom. Preto tento humor ma už prestáva baviť. Pretože je demokracia o diskusii, tak som včera  na inom blogu vyzval na demokratický diskusný duel pána Fica,  a už dnes musím vyzvať na demokratický diskusný duel aj pána Kaliňáka.

Ako sme v správach počuli, dôvodom na zvyšovanie počtu príslušníkov silového rezortu je stav, keď  ich počty sú nedostatočné. Toto navýšenie nás však priatelia bude stáť viac ako 250 000 000 eur. Takže včera sme mali priatelia asi zas plné ruky práce, oni to využili, a naše peňaženky ostali bez dozoru.

Preto tu dnes predkladám na demokratickú diskusiu mojich 10 argumentov, ktoré môžu ľahko dokázať, že navýšenie ľudí i našich miliónov môže byť naozaj nesprávnou cestou, ktorá smeruje ku obrazne povedané: k veľkému autu, s veľkou spotrebou, a malým výkonom.

Tu je 10 mojich argumentov:

Po 1. Je predsa známe, že Slovensko má 3 x viac policajtov ako rovnako veľké Fínsko! Teda 1 fínsky policajt je štatisticky na 705 občanov, naopak 1 slovenský policajt je štatisticky len na 254 občanov.  Ministrovi to však stále nestačí, a chce už tieto vysoké stavy policajtov ešte ďalej v tisíckach zvyšovať.

Po 2. Teroristov dokážu účinne zlikvidovať len kvalitné spravodajské služby, a nie nové tisícky policajtov v teréne. Pri likvidácii a eliminácií teroristov, a ich útokov je preto rozhodujúce získať kvalitné informácie o teroristoch, a  preto nie sú vôbec dôležité počty policajtov v teréne. Pri boji s terorizmom preto potrebujeme pán minister mať hlavne veľa a kvalitných informácií o teroristoch, a nie veľa policajtov v teréne. 

Po 3. Preto pri boji s terorizmom potrebujeme mať pán minister hlavne kvalitných informátorov a kvalitných bezpečnostných analytikov, lebo len tí dokážu zlikvidovať teroristov ešte skôr, ako sa vyberú terorizovať, a vraždiť nevinných ľudí. Preto o tom, či teroristi budú alebo nebudú úspešní aj na Slovensku vôbec nerozhoduje počet policajtov v teréne.

Po 4. Zásah policajtov proti teroristom až v teréne  je preto jasným dôkazom zlyhania spravodajských služieb. Pán minister, teroristi vždy udrú len tam, kde sú k dispozícií len zlé, nedostatočné alebo žiadne informácie. Preto Vám dobre radím, aby ste v účinnom boji s terorizmom na Slovensku hľadali chyby hlavne tam, a nie v počte policajtov. 

Po 5. Neinformovaní policajti v teréne bez kvalitných informácií o teroristoch predsa  nedokážu zabrániť teroristickým útokom ani pri ich veľkých počtoch. Preto dajte si poradiť pán minister, a nesnažte sa zo Slovenska urobiť ešte väčší policajný štát, akým je. Držte sa mojej  rady zadarmo, a snažte sa  urobiť z polície pán minister naozaj - malé auto s veľkým výkonom, ako veľké auto s malým výkonom, a veľkou spotrebou.

Po 6. Policajný štát je pán minister veľmi drahý, tie ušetrené milióny na tisícky nových policajtov dajme radšej do školstva a zdravotníctva, nech sa už toľko „neterorizuje“ naše školstvo a naše zdravotníctvo. My si chceme z našich peňaženiek platiť kvalitu, a nie kvantitu. My si z našich peňaženiek chceme pán minister platiť to malé auto s veľkým výkonom. Mám vážne obavy, aby aj moje peniaze za to navýšenie počtu policajtov v teréne, nešli nakoniec, namiesto bezpečnosti len do vyššej  buzerácie a šikanovania v teréne.

Po 7. Pozrite si pán minister, ako okomentoval navýšenie policajtov na Slovensku minister, a Váš kolega v Česku. Moje argumenty môžete odignorovať, ale dobre rady Vášho rezortného kolegu by ste už nemali ignorovať.

Po 8. Pozrite si pán minister, čo hovorili na navýšenie policajtov bezpečnostní analytici mimo vášho ministerstva.

Po 9. Keď je náš stav  policajtov podľa vášho rezortu dlhodobo neudržateľný. Tak aký je potom stav bezpečnosti vo Fínsku? Nie je to o tom, že Fíni, a iní majú obrazne povedané malé auto, ale s veľkým výkonom? Nebolo by preto lepšie ísť pán minister na služobnú cestu do Fínska  a poučiť sa, ako aj s malým autom, ale s vysokým výkonom sa dá udržať v krajine bezpečnosť?

Po 10. Verte mi pán minister, aj keby sme na Slovensku mali aj 10 x viac policajtov v teréne ako má Fínsko, tak nedokážete zabrániť teroristickému útoku na Slovensku, to vám povie každý pragmatický bezpečnostný analytik. Preto zvyšovanie kvantity, bez zvyšovania kvality môže byť len ďalším vyhodením našich peňazí z našich peňaženiek.

Mne by týchto 10 argumentov na Vašom mieste stačilo na to, aby som hľadal rezervy v rezorte, a nebral si navyše peniaze z peňaženiek všetkých občanov.

Pán minister, keby ste si šiel kupovať auto Vy. Kúpil by ste si menšie auto, s nízkou spotrebou, a vysokým výkonom, alebo by ste si kúpil zbytočne veľké auto, s malým výkonom, a veľkou spotrebou? Tak prečo to veľké auto, s malým výkonom, a veľkou spotrebou chcete nasilu dať nám občanom?

Pán minister, cieľom mojej kritiky je tiež „pomáhať a chrániť“, ale v tomto prípade peniaze nielen vašich voličov, ale aj peniaze voličov modrých i peniaze nevoličov.

Priatelia slobody a demokracie, uvedomujem si, že o tomto blogu, sa málokto dozvie, a že pán Kaliňák môže byť  denne v televízii, tlači i rozhlase, takže  jeho argumenty uvidia milióny. Preto, ak vás týchto 10 argumentov oslovilo šírte ich ďalej medzi vašich priateľov, lebo zastaviť túto aroganciu sily a moci, môžu len voľby. Preto oslovte aj nevoličov, lebo len oni môžu tu aroganciu vo Voľbách 2016 prevalcovať. Dnes odignorovali  moje argumenty, a zajtra môžu odignorovať vaše argumenty. Otázka preto priatelia znie:  Môže byť demokracia, bez diskusie ešte demokraciou?  

Neviem , ako vy priatelia, ale ja nemám chuť ďalšie 4 roky robiť na veľké auto, s malým výkonom a veľkou spotrebou!

P.S. Najhoršia kombinácia v štáte je priatelia: pravda bez moci a moc bez pravdy. Aj keby mal tento blog najvyššiu karmu, i najvyššiu čítanosť, tak viem, že s touto aroganciou moci nepohne. Najhoršie je na tom to, že presne toto nás môže čakať ďalšie  4 roky aj po Voľbách 2016. Uvedomujem si priatelia, aké riziko týmito blogmi podstupujem, že mi to môžu teraz i po voľbách, ako víťazí volieb za tie moje blogy riadne spočítať, ale milujem Slovensko, a nemôžem konať inak.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?