Chce pán minister zo Slovenska urobiť policajný štát?

Autor: Tibor Bindas | 19.11.2015 o 11:03 | (upravené 19.11.2015 o 14:54) Karma článku: 12,76 | Prečítané:  1602x

Áno, terorizmus je hrozbou, a treba sa naň pripraviť, ale určite aktuálny strach z terorizmu netreba zneužívať na zbytočné zvyšovanie počtu policajtov.

Je predsa známe, že Slovensko má 3 x toľko policajtov ako rovnako veľké Fínsko! Teda jeden fínsky policajt je štatisticky na 705 občanov, naopak jeden slovenský policajt je štatisticky len na 254 občanov.  Ministrovi to však stále nestačí, a chce už tieto vysoké stavy policajtov ešte ďalej v tisíckach zvyšovať.

Treba sa pán minister poučiť zo štúdie českého ministerstva vnútra, ktorá porovnávala policajné zbory v 27 krajinách únie. Je to šokujúce, ale viac policajtov na počet obyvateľov má od nás už len 5 krajín. Teda z 27 krajín sme v počte, teda kvantite, a nie kvalite na 6 mieste. Dúfam, že v tejto štatistike pán minister nechce, aby Slovensko bolo  na 1 mieste. Kvalita je pán minister podľa mňa určite dôležitejšia ako kvantita.

Pán minister, nie som vašim poradcom, neberiem  každý mesiac žiadne veľké peniaze ako vaši poradcovia, a ani nebudem mať také dôchodky ako oni,  ale toto by som vám ja neporadil. Na rozdiel od nich vám dám terazjednu radu celkom zadarmo.Keď chcete byť  pán minister naozaj dobrým ministrom pre všetkých občanov, tak sa snažte z polície urobiť obrazne povedané:„Malé auto s vysokým výkonom, a nie veľké auto s malým výkonom a veľkou spotrebou.“

Teroristov totiž dokážu účinne zlikvidovať len kvalitné spravodajské služby, a nie nové tisícky policajtov v teréne. Pri likvidácii a eliminácií teroristov je rozhodujúce získať kvalitné informácie o teroristoch, a nie sú preto dôležité počty policajtov. Pri boji s terorizmom preto potrebujeme pán minister mať hlavne veľa a kvalitných informácií o teroristoch a nie veľa policajtov v teréne. Pri boji s terorizmom potrebujeme mať pán minister hlavne kvalitných informátorov, kvalitných analytikov a kvalitných stratégov, ktorí potom naozaj dokážu zlikvidovať teroristov ešte skôr, ako sa vyberú terorizovať a vraždiť nevinných ľudí.

Preto o tom, či teroristi budú alebo nebudú úspešní aj na Slovensku vôbec nerozhoduje počet policajtov v teréne. Zásah policajtov v teréne proti teroristom je už len jasným dôkazom zlýhania spravodajských služieb. Prečo?  Lebo zásah policajtov proti teroristom až v teréne, jasne dokazuje, že sme mali zlé, alebo žiadne informácie, že máme nekvalitnú informačnú službu, ktorá nedokázala dopredu získať informácie o príprave teroristickej akcie. Preto v účinnom boji s terorizmom aj na Slovensku treba najprv hľadať chyby tam, a nie v počte policajtov. V tomto sa podľa mňa pán minister naozaj hlboko mýlite.

Neinformovaní alebo zle informovaní policajti v teréne predsa nedokážu zabrániť teroristickým útokom ani pri ich veľkých počtoch. Preto dajte si poradiť pán minister, a nesnažte sa zo Slovenska urobiť ešte väčší policajný štát, akým je. Držte sa mojej  rady zadarmo a snažte sa  urobiť z polície pán minister- malé auto s veľkým výkonom, ako veľké auto s malým výkonom a veľkou spotrebou.

P.S. Policajný štát je pán minister veľmi drahý, tie ušetrené milióny na tisícky nových policajtov dajme radšej do školstva a zdravotníctva, nech sa už toľko „neterorizuje“ naše školstvo a naše zdravotníctvo.

Ak so mnou priatelia súhlasíte, a s pánom ministrom nesúhlasíte, tak ma svojím hlasom podporte nech vidí pán minister, koľko nás je. Dôležitý je aj váš hlas. Ďakujem :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?