Slušná a férová predvolebná kampaň? Zabudnite!

Autor: Tibor Bindas | 13.11.2015 o 7:54 | Karma článku: 6,86 | Prečítané:  730x

Tí, čo trošku rozumejú politickému marketingu, a masovému vymývaniu mozgov predsa vedia, že predvolebná kampaň sa tu už začala dávno, a to „vlakmi zadarmo“, ktoré nikdy neboli zadarmo, lebo na tie „vlaky zadarmo“ išli aj naše dane

a „vlaky zadarmo“ nás tak stoja  milióny. V praxi to môže vyzerať aj tak, že pracujúci občan, ktorý dochádza  do práce autobusom zaplatí za ich „vlaky zadarmo“ až 2x. Ako je to možné? Prvýkrát zaplatil cez svoje dane za dopravu tým, čo sa dnes vozia vo vlakoch a zadarmo, a druhý krát zaplatil za svoju dopravu v autobuse. Je takéto riešenie naozaj sociálne a spravodlivé? Takže vedieť o tom, že vlaky nie sú zadarmo, a hovoriť o vlakoch zadarmo, nie je ani slušné, a ani férové. Vedieť o tom, a mlčať o tom, že zadarmo sa len predčasne spustila  predvolebná kampaň, nie je tiež ani slušné, a ani férové.

Takže tí, čo nechcete byť manipulovaní vedzte, že dôležitejšie ako „vlaky zadarmo“ je ich predčasná predvolebná kampaň zadarmo, a tá už zadarmo naozaj je! Preto, keď sa možno  pred voľbami dozvieme, že aj autá budú „zadarmo“, a  možno aj benzín bude „zadarmo“, tak nič z toho nebude zadarmo, len opäť ich kampaň bude opäť zadarmo. 

Absolútnou absurdnosťou tohto systému je skutočnosť, že za tie „vlaky zadarmo“, a teda za ich „reklamu zadarmo“ sme museli zaplatiť my všetci, a teda aj tí, čo idú do tých istých volieb bojovať o toho istého voliča. Môžu byť potom takého voľby, za takýchto podmienok ešte spravodlivé, keď víťaz volieb bol takto dopredu nespravodlivo zvýhodnený, a jeho politickí súperi takto dopredu nespravodlivo znevýhodnení?

Práve takéto skryté predvolebné kampane vedia pokriviť nielen čestný a slušný súboj o voliča, ale čo je horšie, práve takéto skryté a neférové predvolebné kampane dokážu pokriviť aj konečné výsledky volieb. Otázka preto znie: „Môže sa v takto neférových,  a nerovných predvolebných podmienkach odohrať férová a rovná demokratická súťaž o voliča, keď ostatné politické strany nemali takúto predčasnú predvolebnú kampaň? Bude takýto už dnes známy víťaz volieb naozaj víťazom? Bojoval tento predčasný víťaz volieb vo voľbách férovo a slušne?

Na základe tejto úvahy, čo si môžem myslieť o slovách Pellegriniho, ktorý vyzval politické strany a hnutia, aby viedli férovú a slušnú kampaň o svojich programoch a neskĺzli k nekalým praktikám a osobným útokom? Nie je potom všetkom neslušné, neférové a pokrytecké vyzývať iných na slušnú a férovú kampaň? Niekto si z nás tu robí žarty, alebo podceňuje naše IQ. Áno, aj takto sa  s nami stále hrajú, a asi za ľahko zmanipulovateľných hlupákov nás všetkých pokladajú a majú. Pritom je jasné, že z takto pokrivenej predvolebnej kampani musia byť, a budú aj výsledky volieb pokrivené.

P.S. Ľ. Štúr: „Najväčšia každého a aj národa povinnosť je byť k samému sebe úprimným, a to aj my byť musíme, musíme mať, keď chceme ďalej prísť a žiť, tú silu všetko si vyznať a potom zase silu to robiť a na napravení pracovať, inakšie budeme tam viaznuť, kde sme dosiaľ viazli.“

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?