Porazí táto alternatíva Fica a Smer? Časť 1.

Autor: Tibor Bindas | 15.12.2014 o 8:11 | (upravené 15.12.2014 o 8:22) Karma článku: 9,04 | Prečítané:  1735x

Priatelia, v 4 častiach vám teraz ponúknem  celkom novú alternatívu pre Slovensko do volieb 2016. Nebude to alternatíva len o politike, ale hlavne o ekonomike, lebo keď sa chceme mať lepšie, tak politika musí byť o etickej ekonomike, teda „EE“, a nie o špinavých politických kauzách. Budem rád, keď aj vy túto alternatívu posúdite, a tiež ponúknete svoje nápady a vízie, ako slovenskú ekonomiku dostať z „kolien“ na „nohy“! Berte to ako moju malú výzvu, na verejnú diskusiu a môj malý darček k Vianociam. Naozaj nestačí v blogoch nadávať len na to, čo je tu zlé, ale treba ponúkať aj to, čo by mohlo byť pre Slovensko, a nás všetkých dobré. 

Len silná ekonomika, a nie „sociálne balíčky“ zvýši platy sestrám v nemociach, platy v školstve i platy v iných profesiách. Len silná ekonomika, a nie „sociálne balíčky“ zvýši dôchodky dôchodcom. Len silná ekonomika, a nie „sociálne balíčky“ nás vyslobodí z otrockých hypoték, či exekúcií. Preto táto nová alternatíva je výhodnou alternatívou tak pre voličov pravice, ako aj voličov ľavice.

Ak dovolíte, najprv začnem mini exkurziou doterajšieho stavu tejto republiky. Áno, Smer je jednoznačne najúspešnejšou stranou v histórii Slovenska z pohľadu obľúbenosti u voličov. Voliči Smeru stále veria  Ficovi, ale čo vlastne dokázal? Čo by dokázal, bez ešte stále pritekajúcich miliónov z eurofondov? Čo by sa tu bez tých eurofondov vlastne urobilo a postavilo? Odpoveď vieme predsa všetci, a to je pre nás varujúce!

Áno, je silný v populizme. Áno, je silný v politickom marketingu. Je silný v slovách. Je silný v sociálnych a teda  „predvolebných“ balíčkoch, ktoré sú síce mimoriadne drahé, veď  tie „vlaky zadarmo“ nie sú zadarmo, a budú nás stáť asi až okolo 250 miliónov eur, a ani ostatné avizované balíčky nebudú určite zadarmo, ale to už jeho voliči asi nechcú ani vidieť a ani počuť. Ako sa zdá, Smer sa pasuje za jedinú a najsilnejšiu politickú stranu, ktorá dokáže zachrániť Slovensko, a ktorá jediná dáva ľuďom istoty a stabilitu. Toto voliči Smeru vidia i počujú, ale už asi nevidia a nepočujú, že za nadvlády tejto strany sú stabilné aj špinavé politické kauzy. Za nadvlády tejto strany tu perfektne funguje „Systém KKKK“ Korupcia, Klientelizmus, Kradnutie a Klamanie.  Za nadvlády tejto strany je tu stabilná nedôvera občanov k súdom. Za nadvlády tejto strany tu máme stabilne  nefungujúce zdravotníctvo. Za nadvlády tejto strany tu máme stabilne  nefungujúce školstvo.

Keby tu vládla naozaj múdra a morálna politika, o ktorej sú tak presvedčení títo voliči, tak  mohol by tu za jej nadvlády existovať „Systém KKKK“? Myslím si, že určite nie. To, že tu stále existuje „Systém KKKK“, nie je tak naopak len jasným dôkazom slabosti a neschopnosti tých, čo nám tu teraz vládnu? Myslím si preto, že pravá sociálna politika nie je, a nemôže byť len o populistických a „predvolebných sociálny balíčkoch“, ako „vlaky zadarmo“, ktoré pritom vôbec zadarmo nie sú! Pravá a poctivá sociálna politika je len o budovaní silnej ekonomiky, a nie čerpaní eurofondov, ktoré sa v roku 2020 definitívne uzatvoria, a   čo nás čaká potom? Ekonomický horor?

Kto sa v politike a ekonomike naozaj vyzná, tak ten vie, že len silná ekonomika dokáže naozaj zvýšiť platy sestier, platy učiteľom, ale aj platy v iných sektoroch. Len silná ekonomika dokáže zvýšiť dávky chudobným  a dôchodky dôchodcom.  Len silná ekonomika môže naozaj pomôcť všetkým, a teda tak  voličom pravice, ako aj voličom ľavice. Len silnou ekonomikou sa dá stvoriť naozaj pravý, a nie falošný sociálny štát poskladaný z trápnych „sociálnych balíčkov“. Je potom na zamyslenie, či je sociálnou politikou politika, ktorá pre svoju neschopnosť vybudovať silnú slovenskú ekonomiku, najprv uvrhne obyčajných občanov do zúfalej biedy a chudoby, a potom tým chudobným prihodí  pred voľbami „sociálne omrvinky“, za ktoré ich majú títo zúbožení ľudia a obete tejto politiky opäť zvoliť?!

Prečo to musí fungovať tak, a nie inak? Tu je malý kurz logiky. Z čoho vzniká na našom Slovensku tá chudoba a bieda? No predsa z vysokej nezamestnanosti a lacnej pracovnej sily. Z čoho vzniká vysoká nezamestnanosť a lacná pracovná sila? No predsa zo slabej ekonomiky. Z čoho vzniká slabá ekonomika? No predsa zo slabej politiky. Začarovaný logický kruh chudoby a biedy sa priatelia takto uzatvára. Preto aj vaša voľba priatelia,  vo voľbách 2016 musí byť už len o ekonomike, inak sa tento začarovaný kruh opäť len zopakuje a to bude pre nás všetkých zle.

Má vôbec zmysel kandidovať vo voľbách 2016 tým, čo neponúkajú občanom silnú ekonomiku, silné vízie pre Slovensko, len opäť predražené „predvolebné balíčky“?! Ako naznačujú prieskumy, keď sa nič radikálne nezmení, tak  aj voľby 2016 budú opäť o tom, že ďalšie 4 roky asi budeme živiť zbytočne tých, čo tu už boli, a nič radikálne v ekonomike Slovenska nedokázali. Je naozaj absurdné v akom absurdistane po tých 25 rokoch stále žijeme. Už si dal niekto otázku, koľko nás tie zúfale predvolebné sociálne balíčky ešte budú stáť?

Nie je lepšie tie stále tečúce eurofondy využiť na postavenie novej a zmysluplnej slovenskej ekonomiky, ktorá je stále „na kolenách“? Prečo „na kolenách“? Priatelia,  chválime sa predsa „cudzím perím“. Naše svetové automobilky predsa nie sú v našich rukách, naše „vlajkové lode“ ekonomiky nie sú v našich rukách. Toto všetko priatelia je len v  cudzích rukách, a nebuďme priatelia naivní, oni tu neprišli preto, že milujú Slovensko, ale prišli tu preto, že milujú lacnú pracovnú silu, a ešte viac milujú svoje zisky, inak by na Slovensko asi neprišli. Zarábajú na nás, ale my kvôli slabej politike a ekonomike môžeme im aj za to len ďakovať. Drzosť nie je o tom takto povedať pravdu, drzosť je o tom občanom klamať.  

Prečo aj napriek tejto krutej pravde ľudia viac dôverujú Ficovi, a nie silnej ekonomike? Veď uživiť ich môže len silná ekonomika a nie Fico, a ani Smer. Fico a ani Smer nezaplatia, ani tých 250 miliónov eur za „vlaky zadarmo“ a ani iné už avizované predvolebné balíčky! Keby ich mali zaplatiť oni, tak tie „vlaky zadarmo“ a ani iné predvolebné balíčky by tu nikdy neboli. Ľudia vedia len to, čo vidia. Myslíte si, že o tejto pravde sa tu dozvie koľko ľudí? Možno tisíc, a možno žiadni jeho voliči, ale o tom čo hovorí Fico a Smer sa dozvedia hneď milióny. Za takýchto nerovných podmienok sa potom ťažko víťazí a bojuje. Je to ísť obrazne povedané, ako s „nožom proti tanku“, ale mne to nevadí. Mám zodpovednosť pred svojim svedomím, pred svojimi deťmi, pred svojimi vnúčatami, a preto to tu píšem a preto to robím.

Ale, aby som len nekritizoval, ale aj pomáhal, tak vám teraz na posúdenie ponúkam novú alternatívu proti Ficovi a Smeru. Táto alternatíva bude hlavne o ekonomike, lebo z ekonomiky a nie politiky sa žije. Preto aj politika musí byť celkom nová. Nesmie byť ako terajšia, ktorá je asi len o špinavých politických kauzách, ale musí byť o „Systéme EE“, teda o Ekonomike a Etike. Verte mi, že keby politika bola už dávno hlavne o etickej ekonomike, tak by sme tu nemali žiadne špinavé financovanie politických strán, žiadne špinavé politické kauzy, ale mali by sme tu silnú slovenskú ekonomiku, ktorá by nebola ako dnes „na kolenách“, ale stála by na „vlastných nohách“ a ja by som nikdy nemusel toto písať.

Len vy rozhodnete, či tento môj ideový projekt je naozaj jednoznačne lepšou alternatívou pre Slovensko ako Fico, či SMER. Tento  ideový projekt, je o reálnom a nie dočasnom alebo fiktívnom boji s nezamestnanosťou a chudobou. Tento  ideový projekt, je poctivou a ozajstnou sociálnou politikou naozaj pre všetkých voličov pravice, ako aj pre všetkých voličov ľavice. Ďalšie fakty a argumenty tejto alternatívy, ktorá je z internetovej knihy „Lekcie z demokracie“ vám ponúknem už na budúce v 2 časti.

P. S. Životným poslaním každého dobrého politika je neustále zvyšovanie, a nie znižovanie životnej úrovne obyčajných občanov. Len silná ekonomika môže byť dôkazom múdrej politiky, a múdrych politikov. História nás učí, že kde vládli hlupáci, tam vládla v krajine bieda. Inak povedané,  koľko múdrych  a morálnych hore, toľko bohatstva aj dole, a koľko hlúpych a nemorálnych hore, toľko biedy aj dole. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?