Ako sa dá slovenská politika očistiť? Časť 1.

Autor: Tibor Bindas | 2.12.2014 o 11:24 | Karma článku: 4,94 | Prečítané:  845x

Priatelia, niektorí my vyčítate, že píšem svoje blogy veľmi všeobecne, ale mne nejde o osobné útoky, na jednotlivých špinavých politikov. Taktiež netvrdím, že všetci politici sú v našej politike špinaví a všetci kradnú. Keď píšem o špinavých politikoch, tak píšem o tých, čo nás všetkých oklamali a okradli, alebo nás klamú a okrádajú aj teraz. Keby som ich tu teraz konkrétne vymenoval, tak by som už nič iné nerobil, len chodil po súdoch. Nepodceňujem vaše IQ, a viem, že vy ich tiež dobre poznáte.

Motto: Politika má byť o filozofii ducha, a nie brucha.

Taktiež si myslím, že nestačí na špinavú politiku a špinavých politikov tu v blogoch len nahnevane nadávať. Slobodne kričať na zlodeja, že je zlodej ešte nestačí. Až uväznením zlodeja, nás zlodej prestane okrádať. Preto treba pre náš lepší život, naše vyššie mzdy, pre vyššie dôchodky dôchodcov a pre lepší život našich deti, čo najskôr tých zlodejských politikov dostať z tej našej slovenskej politiky a ekonomiky.

Preto okrem kritiky vám postupne ponúknem aj pár riešení, aby sme už nemuseli o špinavých politických kauzách tak často a dookola blogovať. Špinavú  politiku treba riešiť principiálne a systematicky, inak sa tu bude dookola stále opakovať. Otázkou je: Ako sa špinaví politici dostanú do politiky? Cez voľby. Čím sa začínajú voľby? Predvolebnou kampaňou. Preto systematickým riešením napríklad je, že keď zistíme, že špinaví politici sa do politiky dostávajú cez voľby, tak treba nájsť systematickú chybu vo voľbách. Keď sa chyba nenachádza vo voľbách, tak sa tá chyba potom určite nachádza vo volebných kampaniach. Prečo tu? Tu, vo volebných kampaniach sa predsa voliči rozhodujú, komu dajú a komu nedajú svoj hlas vo voľbách! Preto si myslím, že o víťazoch, a porazených vo voľbách rozhodujú volebné kampane. Chybné predvolebné kampane sú preto príčinou, a samotné volebné výsledky sú už len ich následkom.

Preto, keď predvolebné kampane nie sú u nás čestné, spravodlivé a demokratické, tak môžu byť potom aj volebné výsledky čestné, spravodlivé a demokratické? Čo s tým treba urobiť?  Myslím si, že „eurokratické predvolebné kampane“ treba zmeniť na naozaj demokratické predvolebné kampane. Aké sú to tie „eurokratické predvolebné kampane“? „Eurokratické predvolebné kampane“ sú hlavne o špinavých peniazoch, špinavých politických kauzách, o špinavom financovaní politických strán, masívnom kupovaní si masmédií, a aj masívnom propagovaní špinavých politikov, ktorí do politiky už dávno nepatria. Treba počítať stým, že títo politici sú bez politického svedomia a hoci majú „maslo na hlave“ im to vôbec neprekáža. Za veľké peniaze si urobia veľkú kampaň, v ktorej sa zahrajú „na čestných“ a potom kandidujú  a uspejú.

Masívna reklama totiž funguje všade principiálne rovnako. To, čo dokáže urobiť masívna reklamná kampaň v komerčnom svete, tak to isté dokáže urobiť masívna reklamná kampaň aj v tom politickom a volebnom svete. Teda, keď sa urobí masívna reklama na tovar X, tak sa bude obyčajne masívne predávať tovar X, a nebude sa masívne predávať tovar Y. To vám potvrdí každý obchodník. V politike platí to isté. Teda keď sa urobí veľká a masívna propagačná reklama na politické strany X,Y,Z, tak voliči budú väčšinou voliť  politické strany X,Y,Z, a už nebudú voliť  politické strany  A,B,C.

Potom sa ešte divíte, že tí, čo sa politikou nezaoberajú, tak môžu po tejto masívnej kampani zvoliť do politiky aj špinavých politikov a politických zlodejov? Veď v predvolebnej kampani sú aj tí najzákernejší politickí zlodeji predsa tak vyretušovane vysmiaty, a plný elánu nám slúžiť a pomáhať, hoci v skutočnosti idú do politiky len preto, aby sa mohli z našich daní len poriadne nabaliť. Tie neustále prebiehajúce špinavé politické kauzy to je predsa ich práca, a tak nám potom po zvolení „slúžia“. Preto nemôžeme si navoliť do politiky zlodejov a potom chcieť, aby nekradli. Nerobme už capov záhradníkmi v „záhrade Slovenska“ lebo zjedia nám všetko, a nám nakoniec neostane nič.

Otázka preto znie: „Čo musíme urobiť, aby cez nové voľby títo politickí zlodeji neprešli? Čo musíme urobiť, aby sa špinavá politika očistila?“ Odpoveď je jednoduchá. Proti špine treba postaviť čistotu, inak sa vyčistiť nič nedá. Preto treba proti nim postaviť nových, čistých a čestných kandidátov, a nové, čisté a čestné strany. Ale môžu ti čestní kandidáti a nové čisté strany, v takom nečestnom predvolebnom súboji postavenom hlavne na eurách súťažiť aj s tými špinavými politikmi, ktorí tých eur majú stále dosť, lebo si ich aj dosť cez špinavé politické kauzy nakradli? Ako potom môžu tí kandidáti, ktorí nemajú dosť eur na  masívnu kampaň a preto nie sú neustále v masmédiách, na plagátoch a na billboardoch súťažiť s tými, čo majú dosť eur na  masívnu kampaň a preto sú neustále v masmédiách, na plagátoch a na billboardoch?!“

Otázka preto znie: „Je takáto eurami pokrivená predvolebná súťaž ešte demokratická, čestná a spravodlivá súťaž o voliča?!“ Potom sa divíte, že do politiky vďaka týmto masívnym a nespravodlivým kampaniam vždy ľahko preniknú aj zlodejskí politici? Potom sa divíte, že politika je plná špinavých a zlodejských káuz? Preto si myslím, že kým sa „eurokratické volebné kampane“, v ktorých „vládnu“ eurá  nezmenia na demokratické volebné kampane, v ktorých vládnu ľudia,  tak sa tých špinavých politických káuz na Slovensku nikdy nezbavíme.

Ako sa dá zvoliť ten, okom vlastne nič neviete lebo pre nedostatok eur vlastne nikde vidieť nie je? Pritom je nám všetkým jasné, že len čistí ľudia môžu tu špinavú politiku naozaj očistiť. Preto politická strana, ktorá si môže dovoliť masívnu predvolebnú kampaň zvolená vždy bude. Politická strana, ktorá si nemôže dovoliť masívnu predvolebnú kampaň tá obyčajne zvolená nebude. Môžu preto v „eurokratických predvolebných kampaniach“ voľby vyhrávať celkom  nové čisté strany, noví čistí politici a hlavne  nové vízie a nové nápady? Pritom zmyslom demokracie a demokratických volieb je predsa to, aby v nových voľbách vyhrávali nové nápady, nové vízie a nie dookola často len ti starí politici bez nových nápadov a nových vízii ako pomôcť Slovensku. Nevyhrávajú tak preto stále  dookola len bohaté politické strany, nad chudobnými politickými stranami? Kto, kedy, a ako zastaví ten „eurokratický“ kolotoč,  keď tí morálni a múdri tie veľké milióny eur na masívnu kampaň nemajú?

P.S. Myslime dopredu, „eurokracia“, tak ako špinavá politika špinavých politikov  je však len o filozofii brucha a nie filozofii ducha. Preto potrebujeme demokraciu a nie „eurokraciu“. Až keď nebudú „eurokratické“ predvolebné kampane, tak nebude ani špinavých politikov v politike. Musíme byť však jednotní lebo ako to povedal F. M. Dostojevský: „Vo chvíli, keď budú všetci chcieť, sa všetko uskutoční.“ Sme už dnes pripravení a rozhodnutí postaviť sa proti „eurokracii“?

Možné riešenie ako zmeniť „eurokraciu“ na demokraciu ponúknem v 2. časti na budúce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?