Reakcia na najčítanejší článok na tomto blogu Mzda

Autor: Tibor Bindas | 21.11.2014 o 16:04 | (upravené 21.11.2014 o 21:46) Karma článku: 14,62 | Prečítané:  4176x

<p>„Viete, prečo je vo švajčiarskom Lídli nástupný plat 3 330 eur? Z dvoch dôvodov. Po prvé preto, že tam majú silné odbory, ktoré tieto podmienky svojim zamestnancom vybojovali. A po druhé preto, že tam majú inú mentalitu.“   Nie je to celá pravda. </p>

Viete, prečo je vo Švajčiarskom Lídli nástupný plat 3 330 eur? Lebo vo Švajčiarsku  nemajú takých špinavých politikov v politike, ako my. Lebo vo Švajčiarsku  nemajú toľko špinavých politických káuz, ako my. Lebo vo Švajčiarsku  sa tak v politike nekradne ako sa kradne tu.

Preto, keď chcete mať platy ako vo Švajčiarsku, tak sa nespoliehajte ani na odbory, a ani na inú mentalitu. Bez zmeny špinavej politiky na čistú, sa k týmto platom nikdy nedopracujete nielen vy, ale ani vaše deti. Myslíte si, že keby mali vo Švajčiarsku toľko špinavých politikov v politike, toľko špinavých politických káuz a toľko zlodejov v politike, tak by bol vo švajčiarskom Lídli nástupný plat 3 330 eur? Tak to určite nie. Nebuďme naivní, tak to nefunguje.

V živote, ekonomike i politike treba jasne rozlišovať príčiny a následky. Pochopte, že keď sa „vykašleme“ na politikov a politiku, tak politici a politika sa „vykašle“ na nás. Pochopte, že keď vo voľbách budú rozhodovať barany, ovce a gorily, tak na švajčiarske mzdy navždy zabudnite. Až zmenou politiky môže nastať zmena ekonomiky a zmena vašich platov. Tak kritizované slabé mzdy sú preto „zakopane“ v slabej politike a slabých politikoch a nie slabých odboroch a mentalite.

Áno, stačí tak málo, robiť konečne politiku pre rast ekonomiky a nie robiť špinavú politiku pre špinavé nikdy nekončiace politické kauzy. Áno, stačí tak málo, občanov neklamať a neokrádať a bude aj na vyššie mzdy pre všetkých. Chcete mať preto vyššie mzdy? Ako veterinárny doktor mám liek na tieto "veľké a špinavé politické zvieratá". Choďte podporiť tu čistú politiku do ulíc a vo voľbách voľte len čistých politikov. Inak sa ta dnešná špinavá politika nikdy neočistí a vy nikdy nebudete mať švajčiarske mzdy. 

Na špinavých politikoch a špinavé "veľké zvieratá" platia len plné ulice a naozaj demokratické a čestné voľby. O tom  vlastne demokracia je.V historických a prelomových časoch pre Česko a  Slovensko som sa aj ja ocitol vo vysokej politike a nazrel som do "politickej kuchyne" V. Klausa, M.Zemana, A. Dubčeka, V.Mečiara, ale aj iných a preto viem, aký má veľký vplyv zlá a dobrá vysoká politika na obyčajný život občana i na jeho mzdu, viď. moja internetová kniha "Lekcie z demokracie". A špinavým politikom radím: Prestaňte  nadávať na plné námestia a ulice, ktoré sú len využívaním demokracie,  ale nadávajte na seba a svoju špinavú politiku.

Keby ste nás vy už 25 rokov neklamali, neokrádali a svojou špinavou politikou a špinavými kauzami nehnevali a neobťažovali, tak my sme mohli mať dnes pri múdrej a morálnej politike možno aj platy ako sú dnes vo Švajčiarsku a vy by ste nás v uliciach určite nevideli. My si totiž vieme svoj voľný čas vyplniť aj krajšie, a preto nás nenaháňajte našimi nízkymi mzdami a svojou špinavou politikou do ulíc.Že preháňam, tak si prečítajte môj článok na internete: "Politika a ekonomika Made in Germany a Made in Slovakia" a potom uvidíte, čo dosiahli po prehratej vojne a pri vojnou zničenej ekonomike za 20 rokov oni a čo my, hoci tu žiadna vojna a vojnou zničená ekonomika nebola.

P.S. Viete, už komáre, ktoré nám v lete pijú krv a sústavne nás otravujú vedia, kedy majú dosť, ale špinaví politici nám jasne dokazujú, že nemajú inteligenciu ani tých komárov. Pritom komáre nám otravujú život a pijú nám  krv len v lete a špinaví politici v jari, lete, jeseni i zime.

Pokračovanie na budúce: Mám skvelý recept, ako radikálne zvýšiť zamestnanosť i platy všetkým občanom, ale politici na to kašlú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Koho a prečo si Trnka tajne nahrával na prokuratúre?

Informáciu potvrdil aj Daniel Lipšic.

Stĺpček Petra Schutza

To, že SDKÚ bránila Bubeníkovú, je ďalší kamienok do obrazu skazenosti strany

Správanie Mikloša nie je vierohodné.


Už ste čítali?