Pán prezident, vyjadrite sa a zasiahnite

Autor: Tibor Bindas | 18.11.2014 o 17:02 | (upravené 18.11.2014 o 17:57) Karma článku: 13,29 | Prečítané:  3473x

V Prahe, keď ste boli svedkom toho, ako lietajú vajcia na prezidenta Zemana Vaše slová: „Zvíťazila pravda a láska? Možno ten pocit nemáme.

Máme ale stále tieto ideály a máme úžasnou možnosť sa  nevzdať; nezmieriť sa stým, čo nám vadí. Nič nie je stratené a nič nie je dané. Sme slobodní.“ sa k danej situácii hodili.

V Česku majú svoje problémy, a my na Slovensku máme svoje problémy. Ja, pán prezident už  nechcem byť rukojemníkom špinavých zlodejov, špinavých politikov a špinavých politických káuz. Už 25 rokov vytrvalo čakáme, ale to nestačí. Sloboda predsa nie je o tom, že keď kradli slobodne červení, tak budú aj modrí a tak stále dookola.

Áno, sloboda je nevyhnutná, ale samotná sloboda ešte nič nazaručuje. Sloboda zneužívaná na slobodne okrádanie svojich spoluobčanov cez rôzne špinavé politické kauzy je už pošliapanou a zneuctenou slobodou. Každá sloboda sa dá pán prezident zneužiť. Tým istým nožom si môžem slobodne natrieť chlieb i zabiť človeka. Sloboda nie je preto fetiš. Preto vždy som tvrdil, že Američania urobili chybu, keď postavili len „Sochu slobody“  mali postaviť aj „Sochu  zodpovednosti“.

Nielen tam v Prahe, ale aj tu na Slovensku sa treba spýtať: „Zvíťazila pravda a láska?“ Slovensko je plné špinavých politických káuz. Vy ste prezidentom Slovenska. Pán prezident, vyjadrite sa, a zasiahnite.

P.S. Verte mi, že obyčajní občania si želajú, aby mali prezidenta, premiéra, predsedu NR SR i ministrov  takých, ktorí by zdobili úrad a nie takých, ktorých by zdobil úrad.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?