Revolúcia musí prísť v nových voľbách

Autor: Tibor Bindas | 17.11.2014 o 6:57 | (upravené 18.11.2014 o 16:57) Karma článku: 7,11 | Prečítané:  1143x

 

Jedine nové demokratické voľby sú inteligentným riešením, ako sa dá špinavá politika očistiť. Zmyslom každých demokratických volieb je predsa nekrvavou, nenásilnou a kultúrnou formou zmeniť moc v štáte, o ktorú by sa inak aj krvavo pobili rôzne politické strany, rôzni voliči a sympatizanti rôznych politických strán. Zmyslom každých demokratických volieb je nové prerozdelenie politickej moci v zmysle vôle voličov.

Vieme si vôbec prestaviť, aký krvavý masaker by sa tu mohol odohrať, keby sme neriešili politické napätie demokratickými voľbami, ale stretom opozičných strán a ich voličov a vládnucej strany a ich voličov?! Tak ľahko potom vznikli aj občianske vojny. V histórii bolo tých občianskych vojen naozaj dosť. Preto poučme sa z histórie sveta, aby sme ju nemuseli nikdy zažiť. Bolo by tu zbytočne veľa krvi, a o život by prišlo zbytočne veľa ľudí. Preto ďakujme aténskej demokracii, ktorá nás naučila ako inteligentne, bez krvi a obetí sa dá zlikvidovať každé politické napätie v štáte.

Zvyknime si preto meniť moc v štáte kultúrnymi a demokratickými voľbami a preto vždy choďme voliť, a vždy tak podporme princípy demokracie. Aj špinavých politikov, aj špinavých politických strán, aj špinavých politických káuz sa pohodlne zbavíme demokratickými voľbami. Preto aj nová revolúcia musí prísť v nových voľbách.

Nespokojný hlas ulice so špinavou politikou špinavých politikov má preto vždy smerovať k novým voľbám. Tí politici, ktorí nadávajú na hlas ulice si musia uvedomiť, že keby robili svoju politiku čisto a bez špinavých politických káuz, tak ulice a námestia by ostali prázdne. Keď nás však svojou politikou hnevajú, okrádajú a klamú, tak sú to oni, čo napĺňajú a „vyrábajú“ tie plné ulice.

Preto špinavým politikom odkazujem a v dobrom radím, nenadávajte na plné námestia a ulice, ale nadávajte na seba a svoju špinavú politiku. Keby ste nás vy neklamali, neokrádali a svojou špinavou politikou a špinavými kauzami nehnevali a neobťažovali, tak by ste nás v uliciach určite nevideli. My si vieme svoj voľný čas vyplniť aj krajšie, a preto nás nenaháňajte svojou špinavou politikou do ulíc.

P.S. Ani šťuky si svoj rybník, nevypustia samé. Musí to urobiť niekto iný a to v nových a demokratických voľbách. Dokedy sa ešte budeme prizerať tomu, ako si špinaví politici  budujú pre seba „pozemský raj“  a pre obyčajných občanov bez práce „pozemské peklo“?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Šmejdi sa úplne nevytratili. Sedem krokov, ako sa vyhnúť problémom

Zmluvy, ktoré človek podpíše na nelegálne usporiadanej akcii, neplatia.

KULTÚRA

Ukrajinský režisér ukázal aroganciu ruských policajtov, vybučali ho

Nasadili Rusi svojich ľudí do hľadiska?


Už ste čítali?