Viete, čím sa odlišuje slabý politik od štátnika?

Autor: Tibor Bindas | 31.10.2014 o 18:00 | (upravené 31.10.2014 o 22:19) Karma článku: 7,47 | Prečítané:  394x

 Myslíte si, že Winston Churchill  sa prejavoval hlavne tým, že  na rukách musel  mať  luxusné hodinky a žil luxusný život, ako to často vidno u našich niektorých vrcholných politikov? Myslím si, že v tomto prípade aj zdravá skromnosť robí politickú osobnosť.  Z našej politickej „elity“  mám pocit, že práve tie najslabšie politické osobnosti si často potrpia na ten najväčší luxus. Prečo? Práve za luxus sa dá ľahko skryť  politická bieda. Luxusný obal tak ľahko  môže zakryť aj  biedny politický obsah. Vždy som tvrdil, a podľa toho som sa aj riadil, že zlato treba nosiť hlavne v hlave a nielen na krku. Pre politikov by  to malo platiť dvojnásobne lebo oni nerozhodujú len o sebe, ale aj o nás.

  

   Preto každý múdry človek vie, že žiadna  veľká osobnosť  sa neprezentovala luxusom, teda obalom, ale obsahom.  Preto veľkú osobnosť  charakterizuje hlavne múdrosť, morálnosť,  normálnosť, šetrnosť a skromnosť. Ktorých z našich politikov však  charakterizuje hlavne múdrosť, morálnosť,  normálnosť, šetrnosť a skromnosť? Ich luxusné hodinky, luxusné autá a luxusné vily nedokazujú len to, že pre seba si to svoje „nebo“ vedeli vytvoriť, ale pre obyčajných občanov len „nezamestnanecké peklo“?!

   Takže dajte si teraz otázku: „Mal aj Winston Churchill  na rukách  také drahé hodinky ako naši politici? Dovolil si Winston Churchill   to, čo si dovoľujú naši politici? Mal za sebou Winston Churchill  také špinavé kauzy, ako naši politici?“ Myslím si, že nie.  Preto dá sa porovnať niektorý z našich politikov s Winstonom Churchillom?

   Neustále a nikdy nevyšetrené špinavé politické kauzy jasne dokazujú, že takých politikov zatiaľ Slovensko v politike nemá, a preto má Slovensko také problémy nielen s  ekonomikou, ale aj s  politikou. Slabí politici predsa nemôžu a ani nikdy vytvoria silnú ekonomiku. Aj tieto fakty jednoznačne dokazujú, že politika je osobná, a preto je o osobnostiach. História celého sveta nám jednoznačne potvrdzuje, že tam, kde moc mali múdri a morálni, tak tam sa žilo aj obyčajným občanom dobre, ale tam, kde moc mali nemúdri a nemorálni, tak tam sa žilo aj obyčajným občanom zle.

  Otázka preto znie: „Koľkí z  našich dnešných politikov môžu slúžiť našej mladej generácii celým svojím životom, ako vzor hodný nasledovania? Koľkí z  našich dnešných politikov by sa mohlo pokladať naozaj za štátnikov?“ Preto keď chce byť Slovensko naozaj silné, tak si už nemôže dovoliť mať slabých politikov. Keď sa v našej politike naozaj nič radikálne nezmení, tak  vám garantujem, že tento článok bude aktuálny aj po ďalších 20 rokoch.

   Viete, čím sa odlišuje slabý politik od štátnika? Už dávno sme o tom dostali lekciu od klasika, ktorý povedal: „Človek ma zdobiť úrad, a nie úrad má zdobiť človeka.“ Veľká škoda pre nás, že my sme sa z tej lekcii nepoučili ani dnes.

 Autor: Tibor Bindas

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?