Pán prezident, vyjadrite sa a zasiahnite

Autor: Tibor Bindas | 18.11.2014 o 17:02 | (upravené 18.11.2014 o 17:57) Karma článku: 13,29 | Prečítané:  3459x

V Prahe, keď ste boli svedkom toho, ako lietajú vajcia na prezidenta Zemana Vaše slová: „Zvíťazila pravda a láska? Možno ten pocit nemáme.

Máme ale stále tieto ideály a máme úžasnou možnosť sa  nevzdať; nezmieriť sa stým, čo nám vadí. Nič nie je stratené a nič nie je dané. Sme slobodní.“ sa k danej situácii hodili.

V Česku majú svoje problémy, a my na Slovensku máme svoje problémy. Ja, pán prezident už  nechcem byť rukojemníkom špinavých zlodejov, špinavých politikov a špinavých politických káuz. Už 25 rokov vytrvalo čakáme, ale to nestačí. Sloboda predsa nie je o tom, že keď kradli slobodne červení, tak budú aj modrí a tak stále dookola.

Áno, sloboda je nevyhnutná, ale samotná sloboda ešte nič nazaručuje. Sloboda zneužívaná na slobodne okrádanie svojich spoluobčanov cez rôzne špinavé politické kauzy je už pošliapanou a zneuctenou slobodou. Každá sloboda sa dá pán prezident zneužiť. Tým istým nožom si môžem slobodne natrieť chlieb i zabiť človeka. Sloboda nie je preto fetiš. Preto vždy som tvrdil, že Američania urobili chybu, keď postavili len „Sochu slobody“  mali postaviť aj „Sochu  zodpovednosti“.

Nielen tam v Prahe, ale aj tu na Slovensku sa treba spýtať: „Zvíťazila pravda a láska?“ Slovensko je plné špinavých politických káuz. Vy ste prezidentom Slovenska. Pán prezident, vyjadrite sa, a zasiahnite.

P.S. Verte mi, že obyčajní občania si želajú, aby mali prezidenta, premiéra, predsedu NR SR i ministrov  takých, ktorí by zdobili úrad a nie takých, ktorých by zdobil úrad.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?